Μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζουν οι αναμετρήσεις του σαββατοκύριακου και στα τρία πρωταθλήματα της ΕΠΣΑΝΑ. Ο πρωτοπόρος Αήττητος στην “μεγάλη” κατηγορία υποδέχεται τον Παλληνιακό και ο Ολ. Λαυρίου το Κρυονέρι.
Ο Ολ. Αγίου Στεφάνου δοκιμάζεται εκτός με τον Αχιλλέα Κάτω Αχαρνών, την ώρα που η Ατλαντίδα αγωνίζεται με τη Μάχη Μαραθώνα. Στη Β΄κατηγορία ο Θησέας φιλοξενεί τον Ωρωπό και ο Αετός Πικερμίου έχει δύσκολο έργο εκτός έδρας απέναντι στην Άνοιξη.
Τέλος στη Γ΄κατηγορία ο Εθνικός Νέας Μάκρης- ΑΟ Ραμνούς, ΑΟ Αυλών-Νίκη Δροσιάς και Δόξα Αγ. Άννας-Νικητές είανι τα παιχνίδια που ξεχωρίζουν.
Αναλυτικά:
Α Κατηγορία
(17η αγωνιστική)
Αγώνας | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητές | Αποτέλεσμα | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | ΑΠΟ ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ – ΜΑΡΚΟ | Αγίας Άννας | Σάββατο | 28/01/17 | 15:00 | ||
2. | ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΙΣ – ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ | Ανθούσας | Σάββατο | 28/01/17 | 15:00 | ||
3. | ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ – ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ ΑΠΟ | Λαυρίου Γιώργος Ραφιάς | Σάββατο | 28/01/17 | 15:00 | ||
4. | ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΗΡ ΒΑΡΗΣ – ΑΠΕ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ | Βάρης | Κυριακή | 29/01/17 | 15:00 | ||
5. | ΑΧΙΛΛΕΥΣ Κ.ΑΧΑΡΝΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝ | Κάτω Αχαρνών | Κυριακή | 29/01/17 | 15:00 | ||
6. | ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ – ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ | Σπάτων Δημήτρης Δημητρίου | Κυριακή | 29/01/17 | 15:00 | ||
7. | ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΑΟ – ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ | Γλυκών Νερών | Κυριακή | 29/01/17 | 15:00 | ||
8. | ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ – ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΟ | Κερατέας | Κυριακή | 29/01/17 | 15:00 |
Β Κατηγορία
(19η αγωνιστική)
Αγώνας | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητές | Αποτέλεσμα | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
13. | ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΑΟ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ | Σταμάτας | Σάββατο | 28/01/17 | 15:00 | ||
14. | ΑΝΟΙΞΗ – ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ | Άνοιξης | Σάββατο | 28/01/17 | 15:00 | ||
15. | ΠΡΩΤΕΥΣ Π.ΦΩΚΑΙΑΣ – ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ | Παλαιάς Φώκαιας | Σάββατο | 28/01/17 | 15:00 | ||
16. | ΑΟ ΚΟΥΒΑΡΑ – ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΠΑΟ | Κουβαρά | Σάββατο | 28/01/17 | 15:00 | ||
17. | ΓΕΡΑΚΑ ΑΕ ΟΦ ΠΑΝ/ΚΟΥ – ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ | Γέρακα | Κυριακή | 29/01/17 | 15:00 | ||
18. | ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ – ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ | Αναβύσσου | Κυριακή | 29/01/17 | 15:00 | ||
19. | ΑΓΣΑ ΘΗΣ.ΕΘΝ.ΜΑΚΡΗΣ – ΠΑΣ ΩΡΩΠΟΣ | Αγίας Μαρίνας | Κυριακή | 29/01/17 | 15:00 | ||
20. | ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ – ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ | ΔΑΚ Παιανίας | Κυριακή | 29/01/17 | 15:00 | ||
Γ Κατηγορία (15η αγωνιστική) |
|||||||
Αγώνας | Γήπεδο | Ημέρα | Ημ/νία | Ώρα | Διαιτητές | Αποτέλεσμα | |
21. | ΑΟΜ ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΙΚΟΣ – Α.Ο ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ | Γέρακα | Σάββατο | 28/01/17 | 15:00 | ||
22. | ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.ΜΑΚΡΗΣ – ΑΟ ΡΑΜΝΟΥΣ | Νέας Μάκρης | Κυριακή | 29/01/17 | 15:00 | ||
23. | ΑΟ ΣΥΚΑΜΙΝΟΥ – ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ Γ. ΝΕΡΩΝ | Συκαμίνου | Κυριακή | 29/01/17 | 15:00 | ||
24. | ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ – ΑΟ ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛΑΜΟΥ | Καπανδριτίου | Κυριακή | 29/01/17 | 15:00 | ||
25. | ΑΟ ΑΥΛΩΝ – ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ | Αυλώνα | Κυριακή | 29/01/17 | 15:00 | ||
26. | ΑΠΣ ΔΟΞΑ ΑΓ.ΑΝΝΑΣ – ΝΙΚΗΤΕΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ | Αγίας Άννας | Κυριακή | 29/01/17 | 15:00 |