Φιλική ήττα για την Θύελλα Ραφήνας στου Ζωγράφου, 2-1 από τον Ηλυσιακό

Άλλο ένα νικηφόρο αποτέλεσμα με… συνοδεία καλής εμφάνισης είχε στο πλαίσιο της προετοιμασίας του ο Ηλυσιακός.

Η ομάδα του Α. Μαντζούνη υποδέχθηκε στο δημοτικό στάδιο Ζωγράφου τη Θύελλα Ραφήνας, της οποίας επικράτησε με ανατροπή και τελικό σκορ 2-1. Οι «λιγνιτωρύχοι» πήραν το προβάδισμα στο 10ο λεπτό με κεφαλιά του Ψυχογιού (0-1), όμως δέκα λεπτά πριν την ανάπαυλα ο Κράσι αξιοποίησε όμορφη συνεργασία των Κάρδαρη και Χριστόπουλου και με πλασέ έφερε το ματς στα ίσια (1-1). Οι κιτρινόμαυροι έφεραν τα… πάνω κάτω στο 60′ με έξοχο πλασέ του Κασσιανού, διατηρώντας το 2-1 μέχρι τέλους.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ανδρέας Μαντζούνης): Μπαλασάκης, Κάρδαρης, Παρασκευόπουλος, Ρέτζο, Κούτρας, Ταχιράι, Κασσιανός, Χαρίτος, Κράσι, Χριστόπουλος, Τσέργας

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Μαρίνου, Σινομάτι, Γιαννόπουλος, Σαρρηασλάνογλου, Κατσαρός, Φρρόκου, Τόλα

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Νίκος Μεσολόγγης): Καραστέργιος, Φύτρος, Φλώρος, Τσούκας, Ανδρίκος, Σουλτανίδης, Γούλας, Ντάφλας, Ψυχογιός, Γκούμας, Χίσο.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Κουμής, Σαμάρκος, υπό δοκιμή, Μαντζώρος, Σαντίκου, Ντόκο, Κοντογιάννης, Κωτσάκης, Μακροδημήτρης, υπό δοκιμή.