Φιλική ήττα για την Τριγλία με αγγλικό σκορ 5-4 από τον Παλλαυρεωτικό

Φιλική ήττα με σκορ 5-4 γνώρισε η Τριγλία στον σημερινό εντός έδρας αγώνα, κόντρα στον Παλλαυρεωτικό.
Το πρώτο ημίχρονο βρήκε την γηπεδούχο ομάδα να κερδίζει με 2-0 με σκορερ τους Παπαδιονυσίου και Βασίλη Βίλα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο κ. Παπακωστούλης προχώρησε σε πολλές αλλαγές, με συνέπεια να πέσει ο αγωνιστικός ρυθμός της ομάδας, πράγμα που έδωσε στον Παλλαυρεωτικό την ευκαιρία να πάρει τη νίκη.

Σκόρερ στο δεύτερο ημίχρονο για την Τριγλία ήταν ο Τάσος Παπαδιονυσίου και ο Κώστας Τσούκας.
Παρόλο το αποτέλεσμα ο κ. Παπακωστούλης έβγαλε πολλά χρήσιμα συμπεράσματα για την ομάδα μας και ειδικά από τους παίκτες της Κ18 που χρησιμοποίησε, γεννηθέντες το 2003 και 2004.