Γ’ Εθνική: Αντίστροφη μέτρηση για την Θύελλα Ραφήνας – Την Παρασκευή η κλήρωση για το Πρωτάθλημα

Την Παρασκευή (8/10) θα γίνει η κλήρωση στη Γ’ Εθνική. Η ΕΠΟ επισημοποιήσε πως η κλήρωση της Γ’ Εθνικής θα πραγματοποιηθεί την προσεχή Παρασκευή.

Εάν δεν προκύψει κάποια ανατροπή το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει στις 17/10.

Από την Ανατολική Αττική έχουν δηλώσει συμμετοχή η Θύελλα Ραφήνας, ο Αήττητος Σπάτων και ο Κυανούς Αστέρας Βάρης

Οι ομάδες που έχουν δηλώσει μέχρι στιγμής συμμετοχή είναι οι εξής:

ΕΠΣ Ξάνθης: Άρης Αβάτου, Ορφέας Ξάνθης
ΕΠΣ Έβρου: Αλεξανδρούπολη F.C.
ΕΠΣ Καβάλας: Νέστος Χρυσούπολης, Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου
ΕΠΣ Δράμας: Πανδραμαϊκός
ΕΠΣ Σερρών: Απόλλων Παραλιμνίου

Δείτε ακόμα:  Δείτε live το Αργοναύτης Ραφήνας - ΑΠΑΣ Νάξου (βίντεο)

ΕΠΣ Μακεδονίας: Εθνικός Σοχού, Ηρακλής, Αγροτικός Αστέρας, Μακεδονικός, Θερμαϊκός Θέρμης, Ποσειδών Μηχανιώνας
ΕΠΣ Πέλλας: Εδεσσαϊκός, Αναγέννηση Γιαννιτσών, Θύελλα Σαρακηνών
ΕΠΣ Ημαθίας: Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων
ΕΠΣ Κιλκίς: Αναγέννηση Πλαγιάς

ΕΠΣ Κοζάνης: ΦΣ Κοζάνη, ΑΕΠ Κοζάνης
ΕΠΣ Πιερίας: Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
ΕΠΣ Καρδίτσας: Ατρόμητος Παλαμά
ΕΠΣ Λάρισας: Ηρακλής Λάρισας, Αετός Μακρυχωρίου, ΠΟ Ελασσόνας
ΕΠΣ Τρικάλων: ΠΟ Φήκης

ΕΠΣ Βοιωτίας: ΑΟ Υπάτου, Αμβρυσσέας Διστόμου
ΕΠΣ Εύβοιας: Νέα Αρτάκη, Ηρακλής Ψαχνών
ΕΠΣ Θεσσαλίας: Θησέας Αγριάς, Δήμητρα Ευξεινούπολης,
ΕΠΣ Φθιώτιδας: ΑΠΟ Αταλάντη

ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: Παναγρινιακός, Αμβρακικός Λουτρού, Ναυπακτιακός Αστέρας
ΕΠΣ Γρεβενών: Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης
ΕΠΣ Κέρκυρας: ΑΕ Λευκίμμης, ΟΦ Αγίου Ματθαίου
ΕΠΣ Άρτας: Αναγέννηση Άρτας
ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας: Τηλυκράτης, Αχέρων Καναλακίου

Δείτε ακόμα:  Θρίλερ στη Ραφήνα! Αργοναύτης - Φανάρια Νάξου 84-83 μετά από δύο παρατάσεις

ΕΠΣ Πειραιά: Εθνικός, Προοδευτική, Κερατσίνι, Αίας Σαλαμίνας, ΑΟ Καραβάς
ΕΠΣ Αθηνών: Ηλιούπολη, Χαραυγιακός, Φωστήρας, ΠΑΟ Ρουφ, Άγιος Ιερόθεος, Πανιώνιος
ΕΠΣ Κυκλάδων: ΑΕ Μυκόνου, Σαντορίνη
ΕΠΣΑΝΑ: Αήττητος Σπάτων, Κυανούς Αστέρας Βάρης, Θύελλα Ραφήνας
ΕΠΣ Αργολίδας: Ερμιονίδα, Φοίνικας Ν. Επιδαύρου
ΕΠΣ Λακωνίας: Άρης Σκάλας
ΕΠΣ Αρκαδίας: Παναρκαδικός, Ερμής Μελιγούς

ΕΠΣ Λέσβου: Αιολικός
ΕΠΣ Δωδεκανήσου: ΑΟ Πυλίου Κω
ΕΠΣΔΑ: Πανελευσινιακός

ΕΠΣ Αχαΐας: Παναιγιάλειος, Διαγόρας Βραχνέικων, Παναχαϊκή
ΕΠΣ Ζακύνθου: Εθνικός Σκουλικάδου
ΕΠΣ Ηλείας: Αίας Γαστούνης, ΠΑΟ Βάρδα

Δείτε ακόμα:  Ξέσπασμα Γιαννακόπουλου: "50 εκατομμύρια έχασα - Έρχονταν στο ΟΑΚΑ να γ@@@ τον Παναθηναϊκό"

ΕΠΣ Ηρακλείου: Γιούχτας, Ατσαλένιος, ΑΟ Πόρου, Αλμυρός Γαζίου
ΕΠΣ Λασιθίου: ΑΟ Αγίου Νικολάου, ΑΕ Νεάπολης, Αναγέννηση Ιεράπετρας
ΕΠΣ Χανίων: Άρης Σούδας

H ανακοίνωση της ΕΠΟ:

Την Παρασκευή 08/10/2021 στις 11:00 θα πραγματοποιηθεί στα γραφεία της Ε.Π.Ο. η κλήρωση για το πρόγραμμα αγώνων της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας 2021-22, χωρίς την παρουσία κοινού και εκπροσώπων των ΜΜΕ, λόγω των μέτρων προστασίας από τον Covid-19. Η κλήρωση θα καλυφθεί μέσω live streaming από το epo.gr.