Γ’ Εθνική: Επιστροφή με μεγάλη νίκη για τη Θύελλα – Τα αποτελέσματα της Κυριακής (11/4)

Επανέναρξη του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής μετά από πέντε μήνες, λόγω της πανδημίας του κορονοϊού είχαμε την Κυριακή (11/4) με πλήρη αγωνιστική δράση σε όλους τους ομίλους.

Επισκεφτείτε την ιστοσελίδα της winmasters και δείτε όλες τις διαθέσιμες στοιχηματικές αγορές σε pre-match και live αγώνες, όπως επισης και το νόμιμο online καζίνο για φρουτάκια, μπλακ τζακ, ζωντανούς ντήλερς και ρουλέτα.

Για τον 8ο όμιλο και την 5η αγωνιστική η Θύελλα Ραφήνας πήρε σπουδαία νίκη στη Σαλαμίνα με 1-0 κόντρα στον τοπικό Αία χάρις σε τέρμα του Δημητρίου με πέναλτι. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για τη Θύελλα μετά από τρεις ισοπαλίες και με έξι βαθμούς είναι αήττητη.

Δύσκολο έργο είχε ο Αήττητος Σπάτων για την 4η αγωνιστική του 6ου ομίλου, κόντρα στον Πανιώνιο στα Σπάτα γνωρίζοντας εντός έδρας ήττα με 1-0 από τους πρωτοπόρους με τέρμα του Μακρίδη στο 18′.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα σε 6ο και 8ο όμιλο:

Δείτε ακόμα:  Αντεντοκούνμπο: «Είμαι ευτυχισμένος που φέρνω στα Σεπόλια ένα από τα μεγαλύτερα τρόπαια στον κόσμο»

6ος όμιλος (4η αγωνιστική)

Πανναξιακός – Ηλιούπολη 3-2
Φωστήρας – Άνω Μερά Μυκόνου 2-0
Αήττητος – Πανιώνιος 0-1
Χαραυγιακός – Μαρκό 1-1
Προοδευτική – Εθνικός 2-0
Ρεπό: Μοσχάτο

8ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Α.Ο. Καραβά – Α.Ο. Πυλίου Κω 3-2
Αιολικός – Μικρασιατική 1-0
Κερατσίνι – Ακράτητος 1-0
Αίας Σαλαμίνας – Θύελλα Ραφήνας 0-1
Αστέρας Βάρης – Πανελευσινιακός αναβλήθηκε
(9/4) Πυθαγόρας Κοντακαίικων – Αετός Λουτρών 2-2

και τα αποτελέσματα στους άλλους ομίλους:

1oς όμιλος (5η αγωνιστική)

Απόλλων Παραλιμνίου – Αετός Ορφανού 0-1
Αναγέννηση Θαλασσιάς – Νέστος Χρυσούπολης 1-2
Ηρακλής – Αλεξανδρούπολη 2-1
Ορφέας Ξάνθης – Άρης Αβάτου 1-0
Εθνικός Σοχού – Πανδραμαϊκός 0-2
Ελπίς Σαππών – Α.Ε. Διδυμοτείχου 2-1
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου – Α.Ε. Ευόσμου 1-1
Α.Ε. Αμπελοκήπων – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 3-0 ά.α.

2ος όμιλος (5η αγωνιστική)

ΠΑΟ Κουφαλίων – Αναγέννηση Πλαγιάς 0-1
Αγροτικός Αστέρας – Νίκη Αγκαθιάς 3-0
Μακεδονικός – Εδεσσαϊκός 1-1
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 2-2
Εθνικός Γιαννιτσών – Γιαννιτσά 0-2
Αετός Βαρβάρας – Θερμαϊκός Θέρμης 2-0
Νέα Καλλικράτεια – Ποσειδών Μηχανιώνας 0-1
Ρεπό: Θύελλα Σαρακηνών

Δείτε ακόμα:  Σοκ! Πέθανε 16χρονος ποδοσφαιριστής σε αυτοκινητιστικό μαζί με τον αδερφό του! (φωτό)

3ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Ατρόμητος Παλαμά – Αετός Μακρυχωρίου 1-0
Μετέωρα – Κοζάνη 1-1
Μακεδονικός Φούφα – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-4
Ερμής Αμυνταίου – Δίας Δίου 0-0
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Ελασσόνα 0-2
Εθνικός Κεραμιδίου – Ηρακλής Λάρισας 2-0
(14/4) Α.Ο. Σελλάνων – Φήκη
Ρεπό: Α.Ε. Καρίτσας

4ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Φωκικός – Θησέας Αγριάς 2-2
Αλμυρός – Ηρακλής Ψαχνών 0-2
Αμβρυσσέας Διστόμου – Α.Ο. Υπάτου 0-0
Διαγόρας Στεφανοβικείου – Δήμητρα Ευξεινούπολης 2-0
Οπούντιος Μαρτίνου – Αταλάντη 0-3 ά.α.
Ρεπό: Νέα Αρτάκη

5ος όμιλος (4η αγωνιστική)

Τηλυκράτης – Θύελλα Μοναστηρακίου 2-0
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – Θύελλα Κατσικάς 2-0
Ο.Φ. Αγίου Ματθαίου – Πρέβεζα 1-1
Παναγρινιακός – Αχέρων Καναλακίου 0-0
Αναγέννηση Άρτας – Α.Ε. Μεσολογγίου 2-0
Κέρκυρα – Αμβρακικός Λουτρού 1-0
(10/4) Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Α.Ε. Λευκίμμης 0-0

Δείτε ακόμα:  Τριγλία Ραφήνας: Αναβάλλεται το φιλικό με τη Μάχη Μαραθώνα

7ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Πανναυπλιακός – Ερμιονίδα 0-0
Ατρόμητος Χιλιομοδίου – Άγιος Ιερόθεος 1-3
ΠΑΟ Ρουφ – Άρης Σκάλας 3-1
Παναρκαδικός – Μολαϊκός 2-1
Πανγυθεατικός – Φοίνικας Νέας Επιδαύρου 0-1
Κορωνίδα Κοιλάδας – Κηφισιά 0-1
Ρεπό: Ερμής Μελιγούς

9ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Παλληξουριακός – Θύελλα Πατρών 0-1
Α.Ο. Τσιλιβή – Α.Ο. Διαβολιτσίου 0-1
Εθνικός Σκουλικάδου – Ζάκυνθος 1-3
Πάμισος Μεσσήνης – Ναυπακτιακός Αστέρας 1-0
ΠΑΟ Βάρδας – Διαγόρας Βραχνέικων 2-1
Παναιγιάλειος – Αίας Γαστούνης 0-2
Ρεπό: Αχαϊκή

10ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Γιούχτας – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 2-0
Α.Ε. Νεάπολης – Αλμυρός Γαζίου 0-0
Α.Ο. Πόρου – Άγιος Νικόλαος 0-2
Ρεθυμνιακός – Αστέρας Ρεθύμνου 1-0
Ηρόδοτος – Πλατανιάς 3-0
Ατσαλένιος – Άρης Σούδας 2-2
Α.Ο. Δαμάστας – Παλαιόχωρα 3-0 ά.α.
Αναγέννηση Ιεράπετρας – Άρης Περιβολίων 3-0 ά.α.