Γ’ Εθνική: «Λευκή» ισοπαλία για Θύελλα Ραφ. – Τα τελικά αποτελέσματα , οι πρωταθλητές και οι ομάδες των μπαράζ

Το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής ολοκληρώθηκε με την αγωνία να είναι στα ύψη μέχρι τέλους και στους 8 ομίλους. Καβάλα, Βέροια, Κρόνος Αργυράδων, Ολυμπιακός Βόλου, Ιεράπετρα, Ιάλυσος, Αιγάλεω, Ασπρόπυργος θα αγωνίζονται στη Football League τη νέα σεζόν.

Η Θύελλα Ραφήνας ήρθε ισόπαλη 0-0, με τον Πανμοβριακό, ενώ ο Παλληνιακός επικράτησε με 3-1 του Παναιγιάλειου.

Δείτε τις ομάδες που θα διεκδικήσουν τα άλλα τέσσερα εισιτήρια μέσω των μπαράζ κι αυτές που υποβιβάστηκαν.

1ος όμιλος

ΠΑΟΚ Κοσμίου – Απόλλων Παραλιμνίου 0-5 (19′ Σιψής, 44′ Λιάρας, 52′-61′ Μουτεσίδης, 55′ Ζυγκερίδης)

Ασπίδα Ξάνθης – Καβάλα 0-3 (4′ Μαρκόπουλος, 37′ Γαβριηλίδης, 61′ Βαλαβανόπουλος)

Ορφέας Ξάνθης – Εθνικός Σιδηροκάστρου 6-0 (54′ Καραγκιόζης Β., 61′-66′-77′-87′ Πασχαλάκης, 86′ Ξαντινίδης)

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης 3-2 (9′ Καρακασίδης, 19′ Δεδελούδης, 88′ Καρακασίδης / 8′ Κωνσταντάρας, 39′ Χαλπέτης)

Νέστος Χρυσούπολης – Αετός Ορφανού 3-1 (21′ Μκρτσιαν, 47′ Νικλητσιώτης, 86′ Χούσινετς / 45+ Μουδούρογλου)

ΑΕ Καλαμπακίου – Άρης Αβάτου 1-0 (22′ Κωνσταντινίδης)

Αλέξανδρος Κιλκίς – Πανσερραϊκός 0-0

Ερμής Αμυνταίου – ΠΑΟ Κουφαλίων 0-0

Πρωταθλητής: Καβάλα

Μπαράζ: Νέστος Χρυσούπολης

Υποβιβάστηκαν: ΑΕ Καλαμπακίου, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Ασπίδα Ξάνθης, Εθνικός Σιδηροκάστρου, ΠΑΟΚ Κοσμίου2ος όμιλος

ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΛΟΓΩ ΒΡΟΧΗΣ Μακεδονικός – ΠΟ Τριγλίας 0-1 (38′ Ζώτος)

Νίκη Αγκαθιάς – ΑΠΕ Λαγκαδά 4-0 (24′ Ρογγότης, 44′ Πέτκος, 60′ Κίτσας Ε., 74′ Χατζόπουλος)

ΑΣ Γιαννιτσά – Αλμωπός Αριδαίας 2-1 (20′ Πέλκας, 36′ Παντεκίδης / 54′ Ελευθεριάδης Λ.)

Εδεσσαϊκός – Άρης Παλαιοχωρίου 1-1 (84′ Παπαδημητρίου / 78′ )

Αγροτικός Αστέρας – Βέροια 0-2 (8′ Σκαθαρούδης, 52′ Μπλέτσας)

Ολυμπιακός Κυμίνων – Μελιτέας Μελίτης 1-0 (13′ )

Πρωταθλητής: Βέροια

Μπαράζ: ΠΟ Τριγλίας

Υποβιβάστηκαν: ΠΑΟ Κουφαλίων, Ολυμπιακός Κυμίνων, Μελιτέας Μελίτης, ΑΠΕ Λαγκαδά, Ερμής Αμυνταίου

3ος όμιλος

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΑΕ Λευκίμμης 0-2 (38′ Γαστεράτος, 68′ Κιπτίου)

Θρίαμβος Σερβιανών – Θεσπρωτός 0-3 (46′-51′ Ευθυμίου, 77′ Κασαράτε)

Κρόνος Αργυράδων – Τηλυκράτης 1-0 (56′ Χατζηδημητρίου)

Γρεβενά Αεράτα – Μακεδονικός Σιάτιστας 0-2 (53′ Τσακμάκης, 81′ )

Ναυπακτιακός – Αχέρων Καναλακίου 0-1 (21′ Ζδράβος)

Σούλι Παραμυθιάς – ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α.

Πρωταθλητής: Κρόνος Αργυράδων

Μπαράζ: Θεσπρωτός

Υποβιβάστηκαν: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας, Θρίαμβος Σερβιανών, Μακεδονικός Σιάτιστας, Γρεβενά Αεράτα, Φλωριάδα

4ος όμιλος

Φωκικός – ΑΟ Σελλάνων 1-1 (34′ Χατζηστάμου / 28′ πατσαρούχας)

Θησέας Αγριάς – ΑΟ Στυλίδας 3-1

Ολυμπιακός Βόλου – ΓΣ Αλμυρού 0-0

Πιερικός – Νίκη Βόλου 1-2 (73′ Καρτσαμπάς / 14′ Κέρι πεν, 90+ Παπαδόπουλος)

ΑΣ Μετέωρα – Απόλλων Μακρυχωρίου 1-0 (16′ Μαρούδας)

Οικονόμος Τσαριτσάνης – Αστέρας Ιτέας 4-4 (39′ αυτογκόλ, 45′ Τόλιος, 54′-57′ Μπαλογιάννης / 4′ Ζαννιάς, 63′ Κακκάβας πεν, 65′ Σεΐτι, 68′ Αλεξίου)

Αναγέννηση Καρδίτσας – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 0-3 α.α.

Πρωταθλητής: Ολυμπιακός Βόλου

Μπαράζ: Νίκη Βόλου

Υποβιβάστηκαν: Αχιλλέας Νεοκαισάρειας, Απόλλων Μακρυχωρίου, Στυλίδα, Φωκικός, Αναγέννηση Καρδίτσας

5ος όμιλος

Γιούχτας – ΑΠΟ Κερατσίνι 2-1

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΑΕ Νεάπολης 4-0 (52′ Φουκαράκης, 54′ Σινγκ, 71′ Μποτωνάκης, 90′ Τσίτας)

Προοδευτική – Αμπελακιακός 1-0 (41′ )

ΟΦ Ιεράπετρας – Εθνικός 2-0 (66′ Μηνάς, 90+ Βογιατζής)

Ατσαλένιος – Ιωνικός 1-2 (15′ Παπαδομιχελάκης / 5′ Πογοσιάν, 11′ Κουϊρουκίδης)

ΑΟ Επισκοπής – ΑΟ Παλαιόχωρας 2-0 (28′ Κατσικοκέρης, 42′ Γιόρνταν)

Πρωταθλητής: ΟΦ Ιεράπετρας

Μπαράζ: Ιωνικός

Υποβιβάστηκαν: Προοδευτική, Αμπελακιακός, Παλαιόχωρα, Ατρόμητος Πειραιά, Νεάπολη

6ος όμιλος

Αστέρας Αμαλιάδας – Ιάλυσος 0-5 (34′-44′-56′ Περογαμβράκης, 80′ Μπάρδος, 87′ Πετράκος)

Παλληνιακός – Παναιγιάλειος 3-1 (57′ Κυριόπουλος, 65′ Σάμιος, 83′ Μπιτίλης / 73′ Βλάχος)

ΠΑΟ Βάρδας – Αχαρναϊκός 1-2 (63′ Μικελάτος / 25′-44′ Μπρέμπος)

Πανηλειακός – Νίκη Τραγανού 2-3 (41′ Μπαρμπαρούσης, 43′ Πλαστουργός πεν / 38′ Βατσής, 56′ Γαργαρώνης, 67′ Καλογερόπουλος)

Πανμοβριακός – Θύελλα Ραφήνας 0-0

Φοίβος Κρεμαστής – Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-3

Πρωταθλητής: Ιάλυσος

Μπαράζ: Διαγόρας Ρόδου

Υποβιβάστηκαν: Παναιγιάλειος, Νίκη Τραγανού,Πανμοβριακός Ριόλου, Φοίβος Κρεμαστής, Αστέρας Αμαλιάδας

7ος όμιλος

ΑΟ Χαλκίς – Αιολικός 1-0 (62′ Ντάμπος)

Χαραυγιακός – Αιγάλεω 0-2 (77′ Βέρμπης, 90+ Τσαφταρίδης)

Ηλυσιακός – Θύελλα Καμαρίου 1-0 (49′ )

Πανθηραϊκός – Καλλιθέα 1-1 (71′ Τσίγκρος / 31′ Χαρίτος)

Άγιος Ιερόθεος – Απόλλων Ερέτριας 7-3

Άγιοι Ανάργυροι – ΠΑΣ Κόρινθος 3-0 (Βιδάλης, Λάλας, Πολλάς)

Πρωταθλητής: Αιγάλεω

Μπαράζ: Αιολικός

Υποβιβάστηκαν: Χαραυγιακός, Χαλκία, Κόρινθος, Απόλλων Ερέτριας

8ος όμιλος

Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΟ Εικοσιμίας 2-1 (15′ Στασινόπουλος, 31′ Σένκα / 37′ Ντεμπλάλα)

ΑΟ Κατασταρίου – ΑΕ Ερμιονίδας 2-3 (77′ Κουρέλλας, 90+ Μαρίνος / 45+-54′ Μπιμπισίδης, 56′ Τριμπόνιας)

Καλαμάτα – Παναρκαδικός 2-2 (10′-24′ Κάρλος / 54′-71′ πεν Καρβάλιο)

Ασπρόπυργος – Ένωση Λέρνας 5-0 (38′ Ζώνας, 43′-49′-77′ Βαζ, 81′ Πετρόπουλος)

ΑΕ Πελλάνας – Μανδραϊκός 4-1 (14′-41′ πεν Παναγιωτίδης, 70′-90′ Σικαλόπουλος / 80′ Καλλιθέα)

Παναργειακός – Πάμισος 3-0 (5′ Παιδάκης, 32′ Μουσταφάι, 71′ Μπουντόπουλος)

ΑΟ Υπάτου – Αστέρας Βλαχιώτη 5-0

Πρωταθλητής: Ασπρόπυργος

Μπαράζ: Καλαμάτα

Υποβιβάστηκαν: Αμβρυσσέας Διστόμου, Μανδραϊκός, Ένωση Λέρνας, Πάμισος Μεσσήνης, ΑΟ Εικοσιμίας

Διαβάστε επίσης