Γ’ Εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της Κυριακής (18/4) – Λευκή ισοπαλία για Θύελλα

Αγωνιστική δραστηριότητα είχαμε την Κυριακή (18/4) στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής με τη διεξαγωγή της 5ης (5ος, 6ος όμιλος) και της 6ης αγωνιστικής (1ος, 2ος, 3ος, 4ος, 7ος, 8ος, 9ος, 10ος όμιλος). Όλες οι στοιχηματικές αγορές για live betting μέσα από το stoiximan app, διαθέσιμο για iOS και Android συσκευές. Μπορείτε να κάνετε download την iOS εφαρμογή του stoiximan μέσα από το επίσημο apple store και μέσα από την ιστοσελίδα της στοιχηματικής για τις συσκευές με android λογισμικό.

Για τον 8ο όμιλο η Θύελλα Ραφήνας αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με τον Αστέρα Βάρης με τις δύο ομάδες να παραμένουν οι μοναδικές αήττητες στον όμιλο, με την ομάδα του Νίκου Μεσολλόγη να έχει 7 βαθμούς (μία νίκη, τέσσερις ισοπαλίες), ενώ η Βάρη έφτασε τους 11 πόντους (τρεις νίκες, δύο ισοπαλίες). Και οι δύο ομάδες έχουν ένα ματς λιγότερο.

Για τον 6ο όμιλο ο Αήττητος Σπάτων επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα μετά τις εντός έδρας ήττες με Προοδευτική, Πανιώνιο αποσπώντας λευκή ισοπαλία με αντίπαλο τον Εθνικό εκτός έδρας. Έτσι η ομάδα του Βαγγέλη Τσιώλη έφτασε τους 4 πόντους, όσους έχουν και οι Πειραιώτες. Ήττα με 1-0 από τον Πανιώνιο γνώρισε στη Νέα Σμύρνη η Μαρκό.

Δείτε ακόμα:  Συνεχίζεται η μεταγραφική ενίσχυση της Θύελλας Ραφήνας - Ανακοίνωσε τον Δημήτρη Μαρτίνο

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Γ’ Εθνικής σε 6ο και 8ο όμιλο:

6ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Πανιώνιος – Μαρκό 1-0

Εθνικός – Αήττητος Σπάτων 0-0

Γ.Σ. Ηλιούπολης – Χαραυγιακός 2-0

Α.Ε. Μοσχάτου – Προοδευτική 0-0

Φωστήρας – Πανναξιακός 1-0

Ρεπό: Α.Ε. Μυκόνου

8ος όμιλος (6η αγωνιστική)

Αετός Λουτρών – Α.Ο. Καραβάς 0-0

Θύελλα Ραφήνας – Αστέρας Βάρης 0-0

Πανελευσινιακός – Κερατσίνι 3-0

Α.Ο. Πυλίου – Αιολικός 1-0

Πυθαγόρας Κοντακαιίκων – Αίας Σαλαμίνας 0-6

Ακράτητος – Μικρασιατική Χίου 2-0

και τα αποτελέσματα στους υπόλοιπους ομίλους:

1oς όμιλος (6η αγωνιστική)

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Απόλλων Παραλιμνίου 0-2

Αετός Ορφανού – A.E. Αμπελοκήπων 4-0

Νέστος Χρυσούπολης – Ηρακλής 0-1

Αλεξανδρούπολη – Εθνικός Σοχού 0-3

Άρης Αβάτου – Ελπίς Σαππών 0-0

Πανδραμαϊκός – Α.Ε. Ευόσμου 0-0

Α.Ε. Διδυμοτείχου – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 2-0

Δείτε ακόμα:  Τεντόγλου: «Δεν ασχολείται κανένας από την Πολιτεία, ακούσατε και τον Ιακωβίδη»

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Ορφέας Ξάνθης 0-3 ά.α.

2ος όμιλος (6η αγωνιστική)

Αγροτικός Αστέρας – ΠΑΟ Κουφαλίων 2-0

Αναγέννηση Πλαγιάς – Μακεδονικός 0-0

Νίκη Αγκαθιάς – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 0-2

Εδεσσαϊκός – Εθνικός Γιαννιτσών 3-1

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Θύελλα Σαρακηνών 0-2

Γιαννιτσά – Αετός Βαρβάρας 3-0

Θερμαϊκός Θέρμης – Νέα Καλλικράτεια 4-1

Ρεπό: Ποσειδών Μηχανιώνας

3ος όμιλος (6η αγωνιστική)

Μετέωρα – Ατρόμητος Παλαμά 1-1

Αετός Μακρυχωρίου – Μακεδονικός Φούφα 2-0

Κοζάνη – Ερμής Αμυνταίου 2-2

Αναγέννηση Καρδίτσας – Οικονόμος Τσαριτσάνης 6-0

Δίας Δίου – Α.Ε. Καρίτσας 0-0

Ελασσόνα – Α.Ο. Σελλάνων 0-1

Φήκη – Εθνικός Κεραμιδίου 1-0

Ρεπό: Ηρακλής Λάρισας

4ος όμιλος (6η αγωνιστική)

Αλμυρός – Φωκικός 2-1

Θησέας Αγριάς – Αμβρυσσέας Διστόμου 1-0

Α.Ο. Υπάτου – Διαγόρας Στεφανοβικείου 1-0

Αταλάντη – Νέα Αρτάκη 1-3

Ηρακλής Ψαχνών – Οπούντιος Μαρτίνου 3-0 ά.α.

Ρεπό: Δήμητρα Ευξεινούπολης

5ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Θύελλα Κατσικάς – Πρέβεζα 0-0

Αχέρων Καναλακίου – Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης 3-1

Δείτε ακόμα:  Το "αντίο" του Μανουσάκη στη Θύελλα Ραφήνας: "Αποχωρώ γεμάτος συναισθήματα"

Α.Ε. Μεσολογγίου – Ο.Φ. Αγίου Ματθαίου 0-1

Αμβρακικός Λουτρού – Παναγρινιακός 0-0

Α.Ε. Λευκίμμης – Αναγέννηση Άρτας 3-0

Θύελλα Μοναστηρακίου – Κέρκυρα 2-4

Τηλυκράτης – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 1-0

7ος όμιλος (6η αγωνιστική)

Μολαϊκός – Ερμής Μελιγούς 2-1

Φοίνικας Νέας Επιδαύρου – Κορωνίδα Κοιλάδας 1-1

Ατρόμητος Χιλιομοδίου – Πανναυπλιακός 3-2

Ερμιονίδα – ΠΑΟ Ρουφ 0-1

Άγιος Ιερόθεος – Παναρκαδικός 0-1

(17/4) Άρης Σκάλας – Πανγυθεατικός 1-1

Ρεπό: Κηφισιά

9ος όμιλος (6η αγωνιστική)

Παλληξουριακός – Παναιγιάλειος 0-2

Αίας Γαστούνης – Εθνικός Σκουλικάδου 2-3

Θύελλα Πατρών – Πάμισος Μεσσήνης 0-0

Ζάκυνθος – Α.Ο. Τσιλιβή 1-0

Ναυπακτιακός Αστέρας – Αχαϊκή 1-1

Α.Ο. Διαβολιτσίου – ΠΑΟ Βάρδας 3-1

Ρεπό: Διαγόρας Βραχνέικων

10ος όμιλος (6η αγωνιστική)

Α.Ε. Νεάπολης – Γιούχτας 0-1

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Α.Ο. Πόρου 6-1

Αλμυρός Γαζίου – Α.Ο. Δαμάστας 1-0

Άγιος Νικόλαος – Ρεθυμνιακός 2-0

Άρης Σούδας – Αναγέννηση Ιεράπετρας 3-0

(17/4) Αστέρας Ρεθύμνου – Ατσαλένιος 1-2

Παλαιόχωρα – Ηρόδοτος 0-3 ά.α.

Πλατανιάς – Άρης Περιβολίων 3-0 ά.α.