Γ’ Εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα των ομίλων

Δυνατά παιχνίδια με αρκετά γκολ και ανατροπές διεξήχθησαν την Κυριακή (20/10) στους αγώνες των 8 ομίλων της Γ’ Εθνικής.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος
Ορφέας Ξάνθης-Κιλκισιακός 0-2 (19/10)
Νέστος Χρυσούπολης-Ένωση Αλεξανδρούπολης 4-0
Πανσερραϊκός-Άρης Αβάτου 3-0
Αετός Ορφανού-Δόξα Κάτω Καμήλας 1-1
Πανδραμαϊκός-Ηρακλής Ζυγού 2-0
Δόξα Θεολόγου-Κεραυνός Πέρνης 0-2
Ρεπό: Απόλλων Παραλιμνίου

2ος όμιλος (6η αγωνιστική)
Θερμαϊκός Θέρμης-ΑΟ Σειρήνα 4-0
Νίκη Αγκαθιάς-Αστραπή Μεσοποταμίας 1-0
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών-Θύελλα Σαρακηνών 2-0
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Αγροτικός Αστέρας 0-2
Αλμωπός Αριδαίας-Εδεσσαϊκός 1-0
Μακεδονικός-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 2-0
ΠΑΣ Φλώρινα-Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α.α.
Ρεπό: Νέα Καλλικράτεια

3ος όμιλος
Ηρακλής Λάρισας-Αταλάντη 3-0 (19/10)
Πιερικός-Διαγόρας Στεφανοβικείου 1-0
ΓΣ Αλμυρού-ΑΟ Ποταμιάς 1-0
ΑΟ Σελλάνων-Δίας Δίου 1-0
ΑΣ Μετέωρα-Ατρόμητος Παλαμά 0-0
Θησέας Αγριάς-Διγενής Νεοχωρίου 2-1
Οικονόμος Τσαριτσάνης-ΑΕ Καρίτσας 1-1

4ος όμιλος
Αστέρας Ιτέας-Θιναλιακός 0-0
ΑΕ Μεσολογγίου-ΑΕ Λευκίμμης 0-0
Ναυπακτιακός Αστέρας-ΑΟ Ανατολής 0-4
Σούλι Παραμυθιάς-Μακεδονικός Φούφα 0-0
Τηλυκράτης-Αχέρων Καναλακίου 0-1
ΠΑΣ Πρέβεζα-ΑΕ Ποντίων Κοζάνης 0-0
Αναγέννηση Άρτας-Απόλλων Ευπαλίου 3-1

5ος όμιλος
Πανθηραϊκός-Φωστήρας 1-1
Καλλιθέα-Άνω Μερά 3-2
Ερμής Κορυδαλλού-Κηφισιά 3-2
Άγιος Ιερόθεος-Θύελλα Καμαρίου 0-3
Ηλυσιακός-ΑΕ Μοσχάτου 1-1
Κερατσίνι-Εθνικός 1-1
Άγιοι Ανάργυροι-Ακράτητος 2-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 Καλλιθέα 13

2 Θύελλα Καμ. 13

3 Πανθηραϊκός 11

4 Φωστήρας 9

5 Αγ. Ιερόθεος 9

6 Μοσχάτο 8

7 Κηφισιά 7

8 Κερατσίνι 6

9 Άγ. Ανάργυροι 5

10 Ακράτητος 5

11 Άνω Μερά 2

12 Εθνικός 2

13 Ηλυσιακός 2

14 Ερμής Κορυδ. 1

6ος όμιλος
ΑΕΚ Τρίπολης-Ρόδος 1-4
Μαρκό-Αιολικός 1-0
ΑΟ Υπάτου-Κόρινθος ’06 2-1
Παλληνιακός-Κιθαιρών Καπαρελλίου 1-1
Αχαρναϊκός-Νέα Αρτάκη 2-1
Αήττητος Σπάτων-Παναρκαδικός 0-2
Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 Ρόδος 13

2 Μαρκό 8

3 ΑΟ Υπάτου 8

4 Θύελλα Ραφ. 7

5 Αχαρναϊκός 7

6 Παναρκαδικός 7

7 Κόρινθος 2006 7

8 Παλληνιακός 6

9 Αιολικός 5

10 Αήττητος Σπ. 5

11 Κιθαιρών Καπ. 5

12 Νέα Αρτάκη 2

13 ΑΕΚ Τρίπολης 0

Η επόμενη αγωνιστική (6η 26-27/10 15.00):

Ρόδος – ΑΟ Υπάτου

Καιθαιρών Καπρελλίου – Αήττητος Σπάτων

Παναρκαδικός – ΑΕΚ Τρίπολης

Αχαρναϊκός – Παλληνιακός

Νέα Αρτάκη – Μαρκό

Αιολικός – Θύελλας Ραφήνας.

7ος όμιλος
ΠΣ Σπάρτη-Ναύπλιο 2017 1-0
Ερμιονίδα-Ολυμπιακός Ζαχάρως 3-0
ΑΠΣ Ζάκυνθος-Αστέρας Βλαχιώτη 2-1
Πανηλειακός-Διαγόρας Βραχνεΐκων 1-0
Πανγυθεατικός-ΠΑΟ Βάρδας 2-2
Θύελλα Πατρών-ΑΟ Τσιλιβή 2-4
Παναργειακός-ΑΟ Διαβολίτσι 0-0

8ος όμιλος
Ατσαλένιος-Ρεθυμνιακός 1-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Γιούχτας 0-1
Άγιος Νικόλαος-Πανακρωτηριακός 2-1
Ηρόδοτος-Πόρος 4-1
Ρεπό: Επισκοπή

Διαβάστε επίσης