Γραμματικό: Διακρίσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τοξοβολίας για τον Αθλητικό Σύλλογο Α.Κ.Τ.Ι.Σ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑΣ για το 2022 ανακηρύχτηκε η ομάδα του Αθλητικού Σωματείου ΑΚΤΙΣ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλειστού Χώρου που διεξήχθη στην Χαλκίδα στις 10-11/12/22. Η ομάδα μας κέρδισε στο Τελικό την ομάδα της Ελευσίνας.

Σε ατομικό επίπεδο ο Condurache Nectarios κατέλαβε την Πρώτη Θέση μεταξύ 41 αθλητών με προσωπικό ρεκόρ 564/600. Την επόμενη μέρα στον Τελικό κατέλαβε την Δεύτερη θέση μετά τις κόντρες χάνοντας σε βολή SHOOT OFF για 2 χιλιοστά.

Ο Αθλητής μας Δαμόπουλος Αρκάδιος έπαιξε στο Μικρό Τελικό και κατετάγη 4ός χάνοντας με 6-3.

Οι επιδόσεις αυτές είναι οι καλύτερες στις μέχρι τώρα συμμετοχές μας στους Πανελλήνιους Αγώνες γεγονός που μας δίνει δύναμη να συνεχίσουμε την σκληρή δουλειά και την επένδυση σε εξοπλισμό σε ακόμα υψηλότερο επίπεδο.

Πολλά συγχαρητήρια στον Μέξη Βασίλειο που ως αθλητής βοήθησε την Ομάδα μας στην κατάκτηση του Πρωταθλήματος αλλά και ως Προπονητής οδηγώντας τους αθλητές μας στην 2η και 4η θέση του Πρωταθλήματος. Ευχόμαστε καλή συνέχεια σε όλους και ακόμα μεγαλύτερες επιτυχίες.