Η Θύελλα Ραφήνας έχασε την πρόκριση, «κέρδισε» παίκτες – Ήττα με 1-0 από τον Αγ. Ιερόθεο

Την ήττα με 1-0 από τον Άγιο Ιερόθεο γνώρισε η Θύελλα Ραφήνας, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία του θεσμού του Κυπέλλου της Γ’ Εθνικής το μεσημέρι του Σαββάτου, με τους κιτρινόμαυρους να παίρνουν το εισιτήριο για την επόμενη φάση

Η ομάδα του Πέτρου Τσιγκούλη κατέβηκε με πολλές αλλαγές στο βασικό σχήμα και παρατάχθηκε με πολλούς νέους παίκτες που έδειξαν ότι έχουν πολύ μέλλον.

Στα αξιοσημείωτα της συνάντησης ήταν η χρησιμοποίηση του νεαρού τερματοφύλακα, Κατσικάτσου για τη Θύελλα που φόρεσε και το περιβραχιόνιο του αρχηγού.

Στο πρώτο μέρος ο Άγιος Ιερόθεος ξεκίνησε δυνατά με τους Θανόπουλο και Σαγανά να απειλούν, με το σουτ του πρώτου να περνάει μόλις άουτ, ενώ ο δεύτερος είδε το σουτ που επιχείρησε να καταλήγει στην αγκαλιά του νεαρού Κατσικάτσου.

Στη συνέχεια η Θύελλα Ραφήνας ανέβασε στροφές. Στο 22΄λεπτό ο Μπουντάκης έστρωσε στον Ζέκιο με το σουτ του ακραίου μεσοεπιθετικού της Θύελλας να καταλήγει άουτ, ενώ στο 34’ λεπτό η ενέργεια του Νιζάμη κατέληξε άουτ.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Δημητρίου έκανε το σουτ χωρίς να καταφέρει να απειλήσει, ενώ στο 37’ λεπτό η κεφαλιά του Μακρή βρήκε σε ετοιμότητα τον Κυρίτση που μπλόκαρε τη μπάλα.

Στην επανάληψη και οι δύο ομάδες είχαν σημαντικές στιγμές, με τη Θύελλα να απειλεί με τον Ζέκιο και τον Άγιο Ιερόθεο με τους Νιζάμη, Σαγανά.

Στο 85′ λεπτό ο Μακρής ανέτρεψε εντός περιοχής τον Θανόπουλο. Ο ίδιος παίκτης ανέλαβε και την εκτέλεση κάνοντας το 1-0 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Άγιος Ιερόθεος: Κυρίτσης, Πολίτης, Μανδύλης, Μπιρμπίλι, Κωστούλας Ζήκος (57’ Καραμέρης), Γούλας, Γκουτσούλας, Θανόπουλος, Νιζάμης (73’ Πανούσης), Σαγανάς (87’ Κετσετζόγλου)

Θύελλα Ραφήνας: Κατσικάτσος, Γεωργιάδης, Φρίγγης (40΄Στάφα), Μακρής, Μαστρογιαννούδης (57’ Ντόσκας), Αφράτης, Δημητρίου, Κούνας, Μπουντάκης (74΄Αράπης), Βαζέχα, Ζέκιο