Η Τριγλία “καθάρισε” το Κορωπί στο β΄ ημίχρονο (4-0)

Παίζοντας καλό αλλά και παραγωγικό ποδόσφαιρο κόντρα στο Κορωπί, η Τριγλία μετά το άτυχο αποτέλεσμα στα Καλύβια,  επέστρεψε γρήγορα στις νίκες, επικρατώντας με σκορ 4-0.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι, προηγήθηκαν σχετικά νωρίς (12ο λεπτό), αλλά ένα “καυτό” δεκάλεπτο” στην επανάληψη (65′ -75′) ήταν αρκετό για να μετατρέψουν σε… περίπατο τον σημερινό αγώνα. Βέβαια για να γίνει αυτό χρειάστηκε ο Μουστόγιαννης στο 64΄ να χάσει την ευκαιρία του αγώνα.

Η Τριγλία κατά διαστήματα ήταν εξαιρετική, μόνο στο πρώτο ημίχρονο κέρδισε διψήφιο αριθμό κόρνερ, ενώ και στο δεύτερο δημιούργησε πολλές φάσεις, απ΄όπου προήλθαν τα γκολ, και φαίνεται πως παρά τις απουσίες, και φέτος θα παίξει πρωταγωνιστικό ρόλο.

Η ομάδα του Κορωπίου, θέλει ακόμα πολύ δουλειά, δεν μπήκε στις απαιτήσεις του ματς, όπως προείπαμε ο αρχηγός της έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 1-1 και πέρα του Τσιριγώτη που ήταν αρκετά κινητικός στην επίθεση δεν απείλησε σοβαρά την εστία του Σύρακα.

Στο 12΄ ο Κ. Τσούκας με φοβερή ατομική ενέργεια άνοιξε… λογαριασμό για τους κιτρινόμαυρους. Το 2-0 σημείωσε ο Σένε με ατομική ενέργεια, στο 70΄ ο Γ. Τσούκας έγραψε το 3-0, για να “κλείσει” το σκορ ο Παπαδιονυσίου με διπλή προσπάθεια στο 75΄. Στο 80΄ ο Κ. Τσούκας τράνταξε με βολέ το δοκάρι του Τσαβαρή.

Διαιτητής ήταν ο Αντ. Βλάχος με βοηθούς τους Α. Κωστάκης και ο Σ. Δελατόλας.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΤΡΙΓΛΙΑ (Γ. Ππακωστούλης): Σύρακας, Τζίτζης, Χατζόπουλος, Μεϊμάρογλου, Γ. Τσούκας, Καραγιάννης (83′  Πετράκης), Παπαδιονυσίου, Νταή (77′  Κονταρίνης), Σένε (65΄Γερώνυμος), Κ. Τσούκας, Ζαφειρόπουλος (Καρτάλης).

ΚΟΡΩΠΙ (Θ. Σαβούρδος): Τσαβαρής, Μαυρούτσικος, Σπυράκος (81΄ Νάνος), Χριστόπουλος, Καψιόχας, Δογάνης, Γεωργακόπουλος (73΄ Λαμπρόπουλος), Σιδέρης, Πορουτσίδης, Μουστόγιαννης, Τσιριγώτης.