Iδανικό ξεκίνημα: Θύελλα Ραφήνας – Πανηλειακός 2-1

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τις ευκαιρίες, όμως οι Ραφηνιώτες είχαν την ουσία, ξεκινώντας, έτσι με νίκη, στο νέο πρωτάθλημα.

Ο Πανηλειακός απείλησε πρώτος, με σουτ του Αντωνόπουλου, που απέκρουσε ο Πάντος, ωστόσο η Θύελλα ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χαρακτίδη (17’). Στο 27’, ο Καπετανάκης έδιωξε σε προσπάθεια του Δημητρίου, ενώ στο 38’, ο Μπαρμπαρούσης προσπάθησε, ανεπιτυχώς, να ισοφαρίσει. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν μια ανάσα από το γκολ πριν τη λήξη του ημιχρόνου, όμως ο Αντωνόπουλος δεν πρόλαβε να «τσιμπήσει» τη μπάλα.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Ζέκιο, που μόλις είχε περάσει αλλαγή, έκανε και το 2-0, έχοντας και τη βοήθεια της τύχης, καθώς η μπάλα κόντραρε και άλλαξε πορεία (50’). Ο Κωνσταντακόπουλος έχασε στο 57’ μία ακόμα ευκαιρία για τον Πανηλειακό, ενώ στο 60’, ο Πάντος έδιωξε την κεφαλιά του Μπαρμπαρούση.

Στο 62’, ο σπεσιαλίστας Χαρακτίδης, ξανά με φάουλ, σημάδεψε, αυτή τη φορά, δοκάρι. Οι Ηλείοι απάντησαν στα δοκάρια, στο 67’, με κεφαλιά του Μπαρμπαρούση.

Στο 78’, οι «ερυθρόλευκοι» έμειναν και με δέκα, καθώς ο Σωτηρόπουλος είδε την απευθείας κόκκινη κάρτα. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 86’, με τέρμα του Χατζηστάμου, όμως 3 λεπτά μετά, έμειναν και με εννέα, καθώς αποβλήθηκε και ο Αντωνόπουλος.

Θύελλα Ραφήνας (Ηλιόπουλος): Πάντος, Φύτρος (90’ Μαργέτης), Λ. Παπαδόπουλος, Σουλτανίδης, Σωτηριάδης, Γεραγωτέλλης, Χαρακτίδης (84’ Σενέ), Αράπης, Μαραθιανός (46’ Ζέκιο), Δημητρίου, Μπουντάκης (92’ Βαγγ. Παπαδόπουλος)

Πανηλειακός (Μαντζούνης): Καπετανάκης, Καμβύσης (67’ Διαμαντόπουλος), Νικολόπουλος, Μπουτσικάκης (92’ Μπουρνέλης), Αρβανίτης, Κωνσταντακόπουλος (65’ Χατζηστάμου), Μπαρμπαρούσης, Σταθάτος (77’ Τσιγκρίλος), Παναγόπουλος, Αντωνόπουλος, Σωτηρόπουλος