Ήττα για τον Αργοναύτη από τον Έσπερο στη Ραφήνα (φωτό & βίντεο)

Η ομάδα του Έσπερου πήρε το ροζ φύλλο στην πρώτη της έξοδο παίζοντας στη Ραφήνα κερδίζοντας τον Αργοναύτη Τριγλίας με σκορ 90-96.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο ημίχρονο με σκορ 47-48.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Αργοναύτη πίεσαν και δυσκόλεψαν τους παίκτες του Εσπέρου με αποτέλεσμα να πάρουν προβάδισμα στο τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 72-71.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν ακόμα και με 11 πόντους 4′ λεπτά πριν την λήξη (75-86), με τους ραφηνιώτες να πιέζουν στο τελευταίο τρίλεπτο, χωρίς όμως τελικά να καταφέρουν να πάρουν το ροζ φύλλο.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ: 90-96

Διαιτητές : Καραβίτης-Ορφανός Εμ.-Παπαδόπουλος Χ.

Δεκάλεπτα :20-29, 47-48, 72-71, 90-96

Αργοναύτης Ραφήνας (Γιαννακόπουλος) : Λαμπρόπουλος , Δαρμής, Λίτσο 28 (2), Συγκούνας 24 (4), Μέξης 7, Ζακυνθινός 8 (1), Κορομηλιάς 12 (2), Κόνιαλης 2, Μητσάκος 2, Σβάρνας 7 (2), Σταμέλος.

Έσπερος Καλλιθέας (Ταυρόπουλος) : Μαγιντόμπε 14 (3), Αγγελόπουλος 9, Ταταράκης 4, Μπασδέκης 23 (6), Ορφανουδάκης 2, Κ,Χαρούνι 8, Ευστρατίου 16 (2), Ν.Χαρούνι 12, Κάπρης 8 (1)