Καλύβια… πέντε αστέρων, 5-1 τη Μάχη Μαραθώνα

Την πρώτη τους νίκη μετά από πέντε παιχνίδια πανηγύρισαν τα Καλύβια, που ξέσπασαν απέναντι στη Μάχη Μαραθώνα της οποίας επιβλήθηκαν με 5-1, στο γήπεδο της Αναβύσσου. Εξαιρετικός ήταν στην επανεμφάνισή του στα γκολπόστ ο Παπαθεοδώρου.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 7ο λεπτό ο Πασκάλι για τους γηπεδούχους, ενώ στο 12’ ο Αναστόπουλος έκανε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Βάσο στο 31’, ενώ στο 37’ ο Σιδέρης έκανε το 3-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟ Καλυβίων συνέχισε να πιέζει και πέτυχε άλλα δύο γκολ. Στο 60’ ο Χάιδος έκανε το 4-1 και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 76’ Ντογάνι.

Διαιτήτευσαν οι Πανούτσος, Γουρνιάς, Κακάνης.

ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Γ. Τζιβίλογλου): Παπαθεοδώρου, Πασκάλι, Σιδέρης, Σύρος, Λάπας (90’ Πανουργιάς), Μαυροθαλασσίτης, Χάιδος (85’ Πάτσης), Ντούνης, Αναστόπουλος, Κοντάι, Δογάνι (88’ Κοτσίου).

ΜΑΧΗ ΜΑΡ. (Α. Σιδηράς): Παππάς, Σαβουλίδης, Φλώρος, Βούσουλας, Αχμέτ, Καραλής, Παρούσος (46’ Τζήμας), Νταής (75’ Τσέλα), Σένε (85’ Κατσαγώνης), Βάσος, Σελαμάι.

Πηγή: epsanastisentra.blogspot.com, φωτό: athlorama.blogspot.com