Καρέ καρέ όσα έγιναν στο Κερατέα – Τριγλία Ραφήνας 3-2

Το sportcity.gr, παρουσιάζει μέσα από εικόνες όσα έγιναν στον αγώνα ανάμεσα στην Κερατέα και την Τριγλία Ραφήνας που έληξε με σκορ 3-2, με τους “κιτρινόμαυρους” να κάνουν λόγο για τραγική διαιτησία και προπηλακισμούς

Ο σχηματισμός της Τριγλίας έδειχνε πρόθεση για ισοπαλία, αλλά ευτύχησε να προηγηθεί στο 8΄με τον Ζαφειρόπουλο (φωτο.) και στο 18΄με τον Τσούκα που εκμεταλλεύτηκε τον δισταγμό του Καλογερόπουλου να πάει ή να μη πάει προς τη μπάλα.

Αυτή ήταν όλη η επιθετική παρουσία των φιλοξενούμενων στο πρώτο ημίχρονο, ενώ για τους γηπεδούχους οι δύο-τρεις χαμένες ευκαιρίες που δεν μετουσιώθηκαν σε γκολ.

Στην επανάληψη η εικόνα του παιχνιδιού θύμιζε μονότερμα. Η Κερατέα σπατάλησε ακόμα μια ευκαιρία να πετύχει γκολ στο 48΄όταν σε κτύπημα πέναλτι ο Μπουγιούκος μιμήθηκε τον Χάρι Κέιν και στο 65΄χάθηκε μια ακόμη ευκαιρία.

Τελικά ο Μαγγανάς Χ.πήρε το όπλο του και άνοιξε το δρόμο προς την ολική ανατροπή.

Στο 78΄με εύστοχο κτύπημα πέναλτι από ανατροπή του Λάπα.(φωτο. άνω) και στο 85΄ έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα μετά από σουτ του Μαγγανά Β. (φωτο. κάτω)

Διαιτητές: ΔΡΑΓΑΤΗΣ, ΜΠΟΥΞΜΠΑΟΥΜ, ΤΖΑΦΟΛΙΑΣ

ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ:Καλογερόπουλος, Πασκάλ (75΄ Βαγγέλη Π.), Κατσίκης, Ντοβίνος (65΄ Κρητικός), Μπουγιούκος, Δαρδαμάνης, Ασκοτίρης (46΄ Λάπας), Παληγεώργος, Μαγγανάς Χ., Μαγγανάς Β., Γκορόγιας (88΄ Χάσκα)

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Κόρμπας, Παπαδιονυσίους, Γκέκας, Μηλιώνης, Τσούκας Ι., Σιαφάκας, Πράπας (82΄ Δελαπόρτας), Σταυρίδης, Τσούκας Κ., Καλτσάς, Ζαφειρόπουλος