“Καταιγίδα” ο Παλληνιακός 7-0 τον ΠΑΟ Καλυβίων!

Σε… πάρτι μετέτρεψε την αναμέτρηση με τον ΠΑΟ Καλυβίων ο Παλληνιακός που πήρε τη νίκη με 7-0 και μπήκε με τον ιδανικό τρόπο στα play off. Η ομάδα του Παναγιώτη Χριστοφιλέα έβγαλε το πόδι από το γκάζι στο 60’ και απλά έκανε συντήρηση δυνάμεων ως το φινάλε.

Το σκορ άνοιξε στο 21’ ο Κοντογιάννης με πλασέ εντός περιοχής και στο 28’ ο Χρήστος Δημογιάννης έκανε το 2-0 με σουτ.

Πριν κλείσει το ημίχρονο οι γηπεδούχοι πέτυχαν άλλα τρία γκολ σε διάστημα τεσσάρων λεπτών! Αρχικά ο Κυριόπουλος στο 39’ με κεραυνό εκτός περιοχής, αφού στόπαρε πρώτα ωραία την μπάλα, έκανε το 3-0, ενώ το 4-0 ήρθε από τον Κασάπη με σουτ εντός περιοχής στην επαναφορά, μετά από απόκρουση του Γκόλφη σε σουτ του Παναγιώτου στο 42’. Πριν κλείσει το ημίχρονο ο Κυριόπουλος με ωραία λόμπα έκανε το 5-0 στο 44’.

Στο δεύτερο μέρος ο Κασάπης πήρε το όπλο του και σκόραρε δύο φορές. Αρχικά στο 54’ με σουτ έκανε το 6-0 και στο 70’ έκλεισε το σκορ επίσης με σουτ στην επαναφορά αφού πρώτα ο ίδιος είχε δοκάρι σε κεφαλιά! Ο ρυθμός έπεσε στη συνέχεια και το 7-0 έμεινε ως το φινάλε.

Διαιτήτευσαν οι Παπαποστόλου, Αλεξοπούλου, Τσελεπίδης.

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ (Παναγιώτης Χριστοφιλέας): Μπαλασάκης, Καραμπιέτ, Βλάχος, Ελ Γκαμάλ (58’ Τρυφιάτης), Κοντογιάννης, Δημογιάννης Β., Κασάπης (69’ Καραμπίνης), Δημογιάννης Χ. (58’ Γαληνάκης), Κυριόπουλος, Παναγιώτου (69’ Παλαμάρης), Πράπας (72’ Σεϊτάι).

ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Γιώργος Παρασκευαΐδης): Γκόλφης, Πασκάλι (61’ Μασκάι), Μπάκος, Πλίτσης, Ντοβίνος, Δημητρακόπουλος, Χαρίσης, Νικολογιάννης (69’ Καρελιώτης), Μπότης, Κρασώνης (61’ Κοκαβέσης), Χατζής (69’ Μπούρμας).