Και μαθηματικά πρώτες οι Κορασίδες 1 του ΔΑΣ Αραφήν!

Δυο αγωνιστικές πριν το τέλος της Α’ φάσης, οι κορασίδες 1 του ΔΑΣ ΑΡΑΦΗΝ εξασφάλισαν και μαθηματικά την πρώτη θέση του Ε’ ομίλου του Πανελληνίου πρωταθλήματος κορασίδων.

Το πέτυχαν επικρατώντας στο ντέρμπι των πρωτοπόρων του ομίλου επί του Α.Ο. Παλλήνης με 3-0.

Νίκη που ήρθε πιο δύσκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ, αφού όλα τα σετ κρίθηκαν στις λεπτομέρειες. Τα κορίτσια μας δεν απέφυγαν τα λάθη, αλλά έδειξαν ψυχραιμία και αυτοσυγκέντρωση στα κρίσιμα σημεία των σετ.

ΔΑΣ ΑΡΑΦΗΝ – ΑΟ Παλλήνης (Κορασίδες 1): 3-0
(25-23, 25-23, 25-22)

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στις φίλες και τους φίλους της ομάδας που γέμισαν για ακόμη μια φορά το Κλειστό Γυμναστήριο Ραφήνας και δεν σταμάτησαν ούτε στιγμή να υποστηρίζουν τα κορίτσια!

Νίκη και για τις κορασίδες 2 εκτός έδρας επί της Θέτιδας Βούλας μετά από ένα ματς για πολύ γερά νεύρα με συνεχείς ανατροπές!

ΑΣΠΕ “Θέτις” – ΔΑΣ Αραφήν (Κορασίδες 2): 2 – 3
(25-13, 20-25, 25-11, 20-25, 13-15)