Κρητικό το ντέρμπι ουραγών στα Σπάτα! Αήττητος-Κισσαμικός 0-1

Με «χρυσό» σκόρερ τον Αρναρέλλη (56′), ο οποίος μπήκε αλλαγή στο δεύτερο μέρος και έβαλε την υπογραφή του στον αγώνα, βάφτηκε «κυανόλευκο» το ντέρμπι ουραγών.

Με αυτή τη νίκη οι Κρητικοί πήραν μεγάλη βαθμολογική ανάσα, εν αντιθέσει με τον Αήττητο, που εξακολουθεί να βρίσκεται σε δυσμενή θέση.

Χωρίς φάσεις το πρώτο τέταρτο, με τον Ρίσκι στο 16′ να βρίσκεται να χάνει μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, αλλά τον Κοκκαλά να του λέει «όχι». Στη συνέχεια δεν υπήρχαν ευκαιρίες, με την κατοχή να μοιράζεται και τις δυνατές μονομαχίες να κυριαρχούν. Έτσι, το 0-0 του ημιχρόνου ήρθε ως φυσικό επακόλουθο, σε ένα πρώτο μέρος χωρίς πολλές καλές στιγμές.

Το δεύτερο 45λεπτο ξεκίνησε με τον νεοεισελθόντα Αρναρέλλη να ανοίγει το σκορ στο 56′, όταν με σουτ νίκησε τον Κοκκαλά για το 1-0 των Κρητικών. Στο 68′ ο Τσαλάκου αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, βάζοντας ουσιαστικά… ταφόπλακα στις ελπίδες του Αήττητου, να πάρει κάτι από αυτό το ματς. Τελικά το 1-0 για τον ΑΟΧ-Κισσαμικό παρέμεινε, που πήρε έτσι μια μεγάλη βαθμολογική ανάσα…

Κόκκινη: 68′ Τσαλάκου

Διαιτητής: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)
Βοηθοί: Στεφανής, Βογιατζής (Καρδίτσας)

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Δημητρίου): Κοκκαλάς, Αμπάρα, Κολλαράς, Σπυρόπουλος, Μάγκας, Λάμπρου, Κασνέτση, Σταματάκης, Χατζηιωαννίδης, Κοκκόρης (34′ Τσαλάκου), Κατσέρης (80′ Σιάννης).

ΑΟΧ-ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Βοσνιάδης): Λαζαρίδης, Σισέ, Παπαχρήστος, Τόλι, Φαζός, Σιμόν (46′ Αρναρέλλης), Γκίνη, Μουμίν, Ρίσκι (90+3′ Ζιούλης), Αποστολόπουλος (71′ Κουσκουνάς), Βρεττός.