Live οι αγώνες του Σαββάτου σε ΕΠΣΑΝΑ & Γ’ Εθνική

Παρακολουθείστε live την εξέλιξη των σημερινών αγώνων της ΕΠΣΑΝΑ και της Γ’ Εθνικής, μέσα από το irafina.gr, σε συνεργασία με το epsanastisentra.blogspot.com…

Συνεχής Ενημέρωση έως την ολοκλήρωση των αποτελεσμάτων πατώντας F5 ή ανανέωση σελίδας

Τέλος στη Ραφήνα! Αετός Πικερμίου – Σαρωνικός 3-3!

90+ Ο Αετός μένει με 10 παίκτες μετά από αποβολή του Καδίτη με απ’ευθείας κόκκινη κάρτα

ΓΚΟΛ! Στο 90′ ο Σαρωνικός ισοφαρίζει με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπουγατσιά 3-3!

ΓΚΟΛ! Ο Ρόθος με κοντινή κεφαλιά μειώνει για τον Σαρωνικό σε 3-2 στο 88′

ΓΚΟΛ! Ο Καραβατάκης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι κάνει το 3-1 για τον Αετό Πικερμίου στο 79′

Τέλος στην Παλλήνη! Ο Παλληνιακός πανηγύρισε την τρίτη του νίκη σε τέσσερα ματς με 2-1 επί του Φοίβου Κρεμαστής.

ΓΚΟΛ! Ο Παθιακάκης άνοιξε το σκορ στα Καλύβια στο 54′ με απευθείας φάουλ του Λαζαρίδη!

Αλλαγή για τον Παλληνιακό: Στο 90′ στη θέση του Βλάχου πέρασε ο Καρακώστας.

Αλλαγή για τον Φοίβο: Στο 88′ πέρασε ο Μπανουσάι στη θέση του Νικήτα.

Αλλαγή για τον Παλληνιακό: Στο 87′ αντί του Μπίτιλη πέρασε ο Μερκούρης.

ΓΚΟΛ! Ο Σαρωνικός μειώνει σε 2-1 με πέναλτι που εκτέλεσε ο Μαραγκός στο 53′

Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Φοίβο: Στο 83′ μετά από φάση διαρκείας και κεφαλιά πάσα του Πεταυράκη, ο Κουδούνης βρέθηκε σε θέση βολής και πλάσαρε από κοντά, αλλά ο Αθανασόπουλος ενστικτωδώς μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια και κράτησε το 2-1 για την ομάδα του!

Αλλαγή στο 82′ για τον Φοίβο: Αντί του Καραγεωργίου πέρασε ο Κουδούνης.

Μεγάλη ευκαιρία για τον Παλληνιακό στο 77′: Μετά από ωραία κίνηση του Μπίτιλη και γύρισμά του ο Ζέλο με δυνατό σουτ είδε την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι, αφού απέκρουσε και ο Μιχαλάκης!

Δεύτερη αλλαγή για τον Παλληνιακό: Στη θέση του Ματσαδέ στο 73′ πέρασε ο Κυριόπουλος.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στη Ραφήνα χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες

Αλλαγή για τον Παλληνιακό: Στο 71′ στη θέση του Κούνα πέρασε ο Δημητρίου.

ΓΚΟΛ! Ο Φοίβος Κρεμαστής μείωσε σε 2-1! Μετά από ωραία κάθετη πάσα ο Πεταυράκης βγήκε μόνος του στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων και με ωραίο πλασέ νίκησε τον Αθανασόπουλο στο 70′.

Ημίχρονα σε Καλύβια και Αγία Άννα. 0-0 και τα δύο ματς.

Καλή στιγμή για τον Παλληνιακό στο 68′: Ωραίο σουτ του Μπίτιλη από τα όρια της μεγάλης περιοχής, ο Μιχαλάκης απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Αναγκαστική αλλαγή για τον Φοίβο στο 67′: Στη θέση του τραυματία Ορφανίδη πέρασε ο Πατσίλης.

Πρώτη καλή στιγμή για τον Φοίβο στο 64′. Ο Αρφαράς από τα αριστερά έκανε ωραία σέντρα για τον Τζελάι, αλλά ο Αθανασόπουλος με τα ακροδάχτυλα σταμάτησε την πορεία της μπάλας και στη συνέχεια απομάκρυναν οι αμυντικοί του Παλληνιακού.

Ο Παλληνιακός ελέγχει το ματς και προσπαθεί να πετύχει και τρίτο γκολ, τη στιγμή που οι φιλοξενούμενοι δεν δείχνουν ικανοί να απειλήσουν ως τώρα.

Αλλαγή για τον Φοίβο Κρεμαστής: Στη θέση του Μπάρδη ο Πεταυράκης στο 59′

Ημίχρονο στη Ραφήνα, Αετός Πικερμίου – Σαρωνικός 2-0

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στην Παλλήνη.

ΓΚΟΛ! Ο Μπερέτας με κοντινή προβολή κάνει το 2-0 για τον Αετό Πικερμίου στο 31′

ΓΚΟΛ! Ο Ραπολάρι με κεφαλιά ανοίγει το σκορ για τον Αετό Πικερμίου 1-0 στο 24′

Ημίχρονο στην Παλλήνη: Ο Παλληνιακός προηγείται 2-0 του Φοίβου και ελέγχει το ματς.

ΓΚΟΛ! Ο Παλληνιακός διπλασίασε τα τέρματα του με τον Ματσαδέ. Μετά από ωραία προσπάθεια και σέντρα του Μπίτιλη από τα δεξιά, ο επιθετικός του Παλληνιακού βρέθηκε σε θέση βολής και με ωραίο πλασέ έκανε το 2-0!

ΓΚΟΛ! Ο Παλληνιακός άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό με τον Ζέλο! Μετά από φάση διαρκείας ο πολύπειρος μέσος των κιτρινόμαυρων βρέθηκε σε θέση βολής και με ωραίο σουτ νίκησε τον Μιχελάκη και άνοιξε το σκορ!

Πολύ καλή στιγμή στο 7ο λεπτό για τον Παλληνιακό! Μετά από ωραία πάσα του Μπίτιλη ο Σάμιος έκανε ωραία κίνηση μέσα στη μεγάλη περιοχή και την κατάλλλη στιγμή έκανε το διαγώνιο σουτ από πλάγια θέση, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ

Παλληνιακός-Φοίβος Κρεμαστής 2-1 Τελικό (2-0 Ημίχρονο)

Α’ ΕΠΣΑΝΑ

Καλύβια-Παθιακάκης 0-2 Τελικό (0-0 ημίχρονο)
Νικολακάκης-Θησέας Ν.Μ. 0-0 Τελικό (0-0 Ημίχρονο)

Β’ ΕΠΣΑΝΑ

Αετός Πικερμίου – Σαρωνικος 3-3 Τελικό (2-0 Ημίχρονο, 24′ Ραπολάρι, 31′ Μπερέτας)