Ματς – θρίλερ στη Ραφήνα! Αετός Πικερμίου – Σαρωνικός 3-3!

Μετά από ένα ματς θρίλερ που τα είχε όλα, γκολ, πέναλτι και αποβολή ποδοσφαιριστή, ο Αετός Πικερμίου και Σαρωνικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι στη Ραφήνα, με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα καλό ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και πήραν προβάδισμα στο σκορ, όταν στο 24’ ο Ραπολάρι με κοντινή κεφαλιά νίκησε τον Χαντζάρα και έκανε το 1-0.

Επτά λεπτά μετά, ο Μπερέτας με κοντινή προβολή, διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο μέρος ο Σαρωνικός ανέβασε την απόδοση του και κατάφερε να μειώσει με εύστοχο χτύπημα πέναλτι που εκτέλεσε ο Μαραγκός στο 53’.

Στο 33’ ο Τσιούμας Δ., που είχε μπει ως αλλαγή, κέρδισε πέναλτι για τους γηπεδούχους, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Καραβατάκης, κάνοντας το 3-1.

Όμως ο Σαρωνικός δεν τα παράτησε και κατάφερε να μειώσει το σκορ στο 88’ με κοντινή κεφαλιά του Ρόθου και δύο λεπτά αργότερα να κάνει το 3-3, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπουγατσιά!.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες, μετά την αποβολή του Καδίτη με απ’ ευθείας κόκκινη κάρτα.

Διαιτήτευσαν οι Βλάχος Αντ., Ντοστης και Μετακίδης

Αετός Πικερμίου: Μεϊντάνης, Δημητρίου, Γκιντίδης (84’ Δριλάκης), Μωυσιάδης, Καλογραιάκης (77’ Αγγελόπουλος), Άμερ, Ραπολάρι (67’ Τσιούμας Δ.), Διαμαντής, Καβατάκης, Κόλλιας, Μπερέτας (67’ Καδίτης)

Σαρωνικός Αν.: Χαντζάρας, Ρέδι, Πατσαούρας, Χριστόπουλος, Κετέογλου (72’ Μπουγατσιάς), Ναυπλιώτης (56 Ζουμπουρλής), Γκιούζι, Μαραγκός, Μπουκουβάλας (53’ Ροθός), Παπακωνσταντίνου, Ελενας (82’ Χασουράκης)