Με δέκα η Θύελλα πήρε βαθμό από τον Αγ. Ιερόθεο (1-1)

Δεν ανέδειξε νικητή ο αγώνας ανάμεσα στον Άγιο Ιερόθεο και τη Θύελλα Ραφήνας με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1 μετά από ένα συναρπαστικό ματς.

Το αποτέλεσμα χαρακτηρίζεται θετικό για τους φιλοξενούμενους αν αναλογιστεί κανείς ότι έπαιξαν με μια από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος φτάνοντας τους 13 βαθμούς και την 7η θέση.

Από την άλλη, το συγκρότημα του Βαγγέλη Σταυρακόπουλου που βρίσκεται στην 4η θέση με 18 βαθμούς μαζί με τον ΠΟΑ, βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ ωστόσο τόσο πριν όσο και μετά την ισοφάριση, είχε ευκαιρίες για να προηγηθεί στο σκορ.

Οι γηπεδούχοι έχουν παράπονα από τη διαιτησία θεωρώντας ότι κακώς ανέκοψε με οφσάιντ το Σαγανά στο 82΄λεπτό κι ενώ έβγαινε απέναντι από τον Πάντο καθώς επίσης και στη φάση του 2’ λεπτού όπου ο Κέτσετζόγλου φάνηκε να ανατρέπεται εντός περιοχής από τον Πάντο.

Στο 5’ λεπτό το φάουλ του Δάρρα πέρασε άουτ, με τον Ζέκιο στο 13΄λεπτό να γράφει το 0-1 με όμορφο πλασέ.

Στη συνέχεια ο Ιερόθεος είχε ρεσιτάλ ευκαιριών με τους Πανούση, Γούλα, Κετσετζόγλου και Γκουτσούλα με το ημίχρονο να βρίσκει τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ.

Στη επανάληψη ο Ιερόθεος έκλεισε τους πράσινους στα καρέ τους, με τον Γκουτσούλα να αστοχεί μέσα από τη μικρή περιοχή μετά από σέντρα του Θανόπουλου.

Στο 51’ λεπτό οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι θεωρώντας ότι η μπάλα βρήκε το χέρι του Μανουσάκη, με τον Θανόπουλο στο 52’ λεπτό να ισοφαρίζει σε 1-1.

Στο 57’ λεπτό ο ίδιος παίκτης με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ, είδε την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι, ενώ στο 70’ λεπτό το σουτ του Βαζέχα έφυγε άουτ.

Στο 74’ λεπτό ο Κυρίτσης έδιωξε εντυπωσιακά το σουτ του Χαρακτίδη, με τους φιλοξενούμενους στο 76’ λεπτό να μένουν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Δημητρίου.

Στη συνέχεια ο Ιερόθεος πίεσε όμως το 1-1 έμεινε μέχρι τέλους.

Αγ. Ιερόθεος: Κυρίτσης, Πολίτης, Μανδύλης, Μπιρμπιλί (37’ λ. τρ. Κωστούλας), Δάρρας, Γούλας, Καραμέρης (78’ Σαγανάς), Γκουτσούλας (64’ Σουφλάς), Κετσετζόγλου, Θανόπουλος, Πανούσης

Θύελλα Ραφήνας: Πάντος, Φύτρος, Γκίκας, Μανουσάκης, Αφράτης, Ντόσκας (84’ Κούνας), Ανδρεαδάκης, (60’ Ντούνης), Δημητρίου, Ζέκιο, Βαζέχα, Χαρακτίδης (86’ Παναγιωτόπουλος)

Πηγή: stoplekto, φωτό Βασ. Παντζος