Μοιρασιά στα Σπάτα! Αήττητος-Παναχαϊκή 1-1

Ισόπαλη έληξε η αναμέτρηση του Αήττητου και της Παναχαϊκής, για την εμβόλιμη 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Σε ένα ισορροπημένο ματς, οι δύο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις χάρις στα τέρματα των Ελευθεριάδη (13′) για τους Αχαιούς και Μαρουκάκη (52’) για τους Αθηναίους.

Την πρώτη φάση του αγώνα δημιούργησε μόλις στο τρίτο λεπτό ο Αήττητος, με το σουτ του Γροντή να το μπλοκάρει εύκολα ο Σούλης. Η Παναχαϊκή απάντησε δέκα λεπτά μετά, με τον Ελεθεριάδη να εκμεταλλεύεται το λάθος του Κοκκαλά και να νικάει τον γκολκίπερ της ομάδας των Σπάτων, για το 1-0 των Αχαιών. Ο Μαρουκάκης έφτασε κοντά στην ισοφάριση στο 23’, αλλά ο Σούλης σταμάτησε την προσπάθεια του.

Από την άλλη μεριά, ο Κολ έκανε αισθητή την παρουσία του με δύο σουτ στο 27’ και το 31’, τα οποία απέκρουσε ο Κοκκαλάς. Με αυτό το 1-0 υπέρ της Παναχαϊκής πήγαν στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες, σε ένα αρκετά καλό, πρώτο 45λεπτο.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με γκολ, με τον Μαρουκάκη να ισοφαρίζει στο 52’ και να φέρνει το ματς σε απόλυτη ισορροπία. Ύστερα από αυτό το 1-1, οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να φτιάξουν φάσεις και να πετύχουν το γκολ που θα τους έδινε προβάδισμα για τους τρεις βαθμούς της νίκης, χωρίς όμως να δημιουργούν κάποια αξιοσημείωτη φάση, μένοντας έτσι στο 1-1.

Σκόρερ: 52′ Μαρουκάκης – 13’ Ελευθεριάδης

Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)
Βοηθοί: Πετρίδης (Χίου), Πλάκας (Δυτικής Αττικής)

Αήττητος Σπάτων (Χαραλαμπίδης): Κοκκαλάς, Μάγκας (Κασνέτσης), Χριστοφιλέας, Ηρακλής (79’ Βούκοβιτς), Γροντής (71’ Νικλητσιώτης), Σπυρόπουλος, Σταματάκης, Κολλαράς, Χαντί, Ματσούκας, Μαρουκάκης

Παναχαϊκή (Οφρυδόπουλος): Σούλης, Πολίμος, Σταμόπουλος, Λουμπαρδέας, Σωτηράκος, Τσελεπίδης, Πλέγας (88′ Ντάσιος), Φουρλάνος (63’ Αργυρόπουλος), Μαυρίας, Κολ (63’ Κυνηγόπουλος), Ελευθεριάδης