Μπάσκετ – Β΄ Εθνική: Όλα τα αποτελέσματα – Τεράστια νίκη ο Αργοναύτης Ραφήνας

Σε ένα ματς για γερά νεύρα ο Αργοναύτης μετά από δύο παρατάσεις επικράτησε της ομάδας Φανάρια Νάξου με 84-83 και μπήκε με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής.

Στα άλλα παιχνίδια του ομίλου ο ΚΑΟΚ νίκησε το ΝΕΟΛ στην Κεφαλονιά, ενώ ο Κατσόγιαννης εκτέλεσε την Πεντέλη! Πήρε το «θρίλερ» του Ιλίου ο Παπάγος.

Με ήρωα το νεαρό Κατσόγιαννη, η Αχαγιά ’82 ανέτρεψε διαφορά 10 πόντων στο δεύτερο ημίχρονο και απέδρασε με τη νίκη από την Πεντέλη (72-76). Ο Κατσόγιαννης ευστόχησε στο νικητήριο τρίποντο 15’’ πριν από τη λήξη (κάνοντας το σκορ 72-75), ενώ άστοχο ήταν το μακρινό σουτ του Παπαπέτρου με περίπου 3’’ να απομένουν στην αμέσως επόμενη επίθεση.

Το… 4ο “θρίλερ” της πρεμιέρας έγινε στο Ίλιον, όπου ο Παπάγος κατέβαλε στην παράταση την Ένωση με 77-73.