Νέα φιλική νίκη για την Θύελλα Ραφήνας, 2-1 τον Θησέα Νέας Μάκρης

Μετά το φιλικό πέρασμα της Θύελλας Ραφήνας από την έδρα του Άγιου Ιερόθεου, η ομάδα μας σημείωσε νέα νίκη (2-1), αυτή τη φορά απέναντι στον Θησέα Νέας Μάκρης, σε φιλικό προπονητικού χαρακτήρα, που διεξήχθη στο «Παναγιώτης Σκούφος», το απόγευμα του Σαββάτου (1/10).

Οι «λιγνιτωρύχοι» έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο ανά τακτά χρονικά διαστήματα και ειδικά στο δεύτερο μέρος, που πίεσαν ψηλά τον αντίπαλο, τον ανάγκασαν σε λάθη και είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων για περισσότερη ώρα.

Σε ό,τι αφορά το αγωνιστικό σκέλος, η Θύελλα ευτύχησε να προηγηθεί στο παιχνίδι στο 25’. Ο Πιέτρι γύρισε δύσκολα και υπό πίεση την μπάλα στον Δημητρίου, ο οποίος από το ύψος της μικρής περιοχής την έστειλε στα δίχτυα με δυνατό σουτ, για το 1-0. Η απάντηση από πλευράς Θησέα ήταν άμεση, με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν με εκτέλεση πέναλτι στο 33’ για το 1-1. Σκορ το οποίο δεν άλλαξε και ήταν εκείνο με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Νίκου Μεσολόγγη εμφάνισε καλύτερη εικόνα από εκείνη του πρώτου ημιχρόνου, όπως προαναφέραμε, και κατάφερε να φτάσει στη νίκη με γκολ του Κουτσουπιά στο 53’ από το ύψος της μικρής περιοχής για το τελικό 2-1.

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Νίκος Μεσολόγγης): Κουμής, Πιέτρι, Αράπης, Φύτρος, Σαντίκου, Μαρτίνος, Μπαριτάκης, Γούλας, Χίσο, Παντελίδης, Δημητρίου

Έπαιξαν και οι Πρίφτης, Μερτύρης – υπό δοκιμή, Μαργέτης, Ντόσκας, Σουλτανίδης, Μπουντάκης, Δημάτσας, Ρόβινας, Κουτσουπιάς.

ΘΗΣΕΑΣ ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ (Γιάννης Τσέλιος): Κατσιούλης, Μηναδάκης, Βεϊζάι, Βούσουλας, Καχόπουλος, Τσέλιος Μ., Τσέλιος Κ., Ντάης, Μαστρογιαννούδης, Νικηφοράκης, Παυλάκης.

Αγωνίστηκαν και οι Σεφέκος, Νούκας, Ραπτογιάννης, Βοτσίδης, Βασιλαράς, Μαγγίνας και Ντολλάνιο.