Ο Λάμπρος-Νικόλαος Γαρμπής από την Αρτέμιδα, Πανελληνιονίκης στην Ιστιοπλοΐα!

Ο αθλητής του ΝΟΑΣ Λάμπρος-Νικόλαος Γαρμπής κατέκτησε την 1η θέση γενικής κατηγορίας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα και Πρόκριση Εθνικής Ομάδας ILCA 6 Ανδρών και 1η θέση στην ηλικιακή κατηγορία U21!!!!

Το πρωτάθλημα ολοκληρώθηκε έπειτα από 11 ιστιοδρομίες με ήπιους, μέτριους αλλά και πολύ ισχυρούς ανέμους.

Σπουδαία εμφάνιση έκαναν ο αθλητής του ΝΟΑΣ Μάντης Γιώργος που κατέκτησε την 4η θέση στην ηλικιακή κατηγορία U17 και την 14η θέση γενικής κατηγορίας ανδρών και η αθλήτρια του ΝΟΑΣ Αναστασία Κασκαντάμη που κατέκτησε την 4η θέση κατηγορίας νεανίδων. Καλή εμφάνιση έκανε και ο αθλητής του ΝΟΑΣ Γιάννης Δέδες που κατέκτησε την 29η θέση γενικής κατηγορίας ανδρών.

Ο Ναυτικός Αθλητικός Όμιλος Λαυρεωτικής διοργάνωσε με αρτιότητα το Πρωτάθλημα και φιλοξένησε άψογα αθλητές και αθλήτριες από όλη την Ελλάδα. Όλες οι ιστιοδρομίες μεταδόθηκαν από το κανάλι της Ελληνικής Ιστιοπλοϊκής Ομοσπονδίας στο YouTube, Live Streaming με υπέροχες λήψεις, αναμεταδόσεις και συνεντεύξεις αθλητών.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και ιδιαίτερα στον πρωταθλητή Ελλάδας 2023 για την κατηγορία ILCA 6!!!! Ο Λάμπρος-Νικόλαος Γαρμπής ανέβηκε στο πανελλήνιο βάθρο χάρη στις άοκνες προσπάθειές του, στη συνεχή καθοδήγηση του προπονητή του, Λεωνίδα Αλυγιζάκη, και στην παρακολούθηση προπονητικών camp που παρέχονταν από ομοσπονδιακά στελέχη της ΕΙΟ. Ο αθλητής της Αρτέμιδας βάζει νέους στόχους…..