Ολική επαναφορά για Αστέρα Βάρης 2-1 τον Αήττητο στα Σπάτα (video)

Με τον ιδανικό τρόπο μπήκε στο νέο πρωτάθλημα ο Αστέρας Βάρης, που επικράτησε στα Σπάτα του τοπικού Αήττητου με 2-1.

Η ομάδα του Μιχάλη Κάτσικα βρέθηκε πίσω στο σκορ, αγωνίστηκε για μισή ώρα με παίκτη λιγότερο αλλά ήταν ψυχωμένη και κατάφερε να φτάσει στην κατάκτηση των τριών βαθμών, αποσπώντας μιας σπουδαίας σημασίας εκτός έδρας νίκη! Ο Αήττητος προηγήθηκε στο 26’ με κεφαλιά του Στυλιανόπουλου εκτέλεση φάουλ του Παπανικολάου με το 1-0 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στο 55’ ο Καραλής έφερε το ματς στα ίσια για τους φιλοξενούμενους, όμως δύο λεπτά αργότερα ο Αστέρας έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Νάκα με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Παρά το γεγονός ότι έπαιζε με αριθμητικό μειονέκτημα η ομάδα της Βάρης κατάφερε να πετύχει και δεύτερο γκολ! Ήταν στο 71’ με κοντινό πλασέ του Μάγγου μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκούμα! Το 1-2 έμεινε ως το φινάλε με τον Αστέρα Βάρης να ξεκινάει με θετικό τρόπο το πρωτάθλημα.

Διαιτήτευσαν οι Αλιάγας (Δυτικής Αττικής), Μαραθωνίτης (Αθηνών), Τσαγανού (Δυτικής Αττικής).

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠ. (Β. Τσιώλης): Μπουρδένης, Στυλιανόπουλος, Ασλάνι, Μιχαηλίδης, Νομικός, Παναγόπουλος (73′ Τσιονάκας), Μάτι (56′ Πράπας), Δ. Λαμπρίδης (60′ Γκρόσιος), Καλογεράς, Παπανικολάου, Πρέντι (71′ Αποστόλου)

Κ.Α. ΒΑΡΗΣ (Μ. Κάτσικας): Μαρινάκης, Καναβέτας (46′ Χάιδος), Νάκας, Οικονομόπουλος, Μαραγκουδάκης, Μάγγος, Καραλής, Νικολακόπουλος (66′ Κατσικογιάννης), Καλλιμάνης (66′ Παστρικός), Γκούμας (90’ Νιούμαν), Λαθούρης (86’ Μπελαβράκης).