Παίδες: Νίκη της Θύελλας Ραφήνας – 2-1 τον Θησέα Ν. Μάκρης (φωτό)

Η νευρικότητα, η βιασύνη και τα πολλά λάθη ήταν τα κύρια χαρακτηριστικά του σημερινού παιχνιδιού των Παίδων μεταξύ της Θύελλας και Θησέα Ν.Μάκρης για την 4η αγωνιστική, με τους Λιγνιτωρύχους να παίρνουν το τρίποντο της νίκης με σκορ 2-1.

Προβληματισμένοι και οι προπονητές των δύο ομάδων, με τον μεν φιλοξενούμενο και παλιό καλό φίλο Βλάση Χατζηαναστασίου να φωνάζει χαρακτηριστικά «…το δικό σου το άγχος εμείς θα το περάσουμε?» και τον δε επίσης καλό φίλο Νίκο Σκουμποτή να μονολογεί «…θα τους κάνω όλους αλλαγή».

Στο 33′ ο Μπαμπαλής αφού διέσχισε μισό γήπεδο ανενόχλητος εκμεταλλεύτηκε την όμορφη σέντρα του Τσάκκου και πλάσαρε για το 1-0.

Στις αρχές της επανάληψης ο πρώτος σκόρερ των Λιγνιτωρύχων Λαέρτης Τσάκκος, από δημιουργός έγινε εκτελεστής και έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων με εκπληκτικό γυριστό βολέ.

Οι φιλοξενούμενοι που αντιμετώπιζαν πρόβλημα στην τελική πάσα, κατάφεραν δύο λεπτά πριν την λήξη να σημειώσουν τέρμα με τον Σπηλιωτόπουλο ο οποίος εκμεταλλεύτηκε σύγχυση στην άμυνα των γηπεδούχων και πλάσαρε τον Αγγελή για το τελικό 2-1.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, στους προπονητές και στους φιλάθλους-γονείς για την όμορφη παρουσία τους.

Πηγή ρεπορτάζ: thiellafc, Φωτό: irafina.gr