Πήγε να βγάλει τα μάτια της η Μάχη Μαραθώνα, αλλά κέρδισε 4-3 τον Αχιλλέα!

Σε ένα ματς που φαινομενικά είχε τελειώσει από το πρώτο του ημίχρονο, η Μάχη έβαλε τα χέρια της και πήγε να βγάλει τα μάτια της απέναντι στον Αχιλλέα, τον οποίο τελικώς κέρδισε με 4-3 στον Μαραθώνα και έπιασε το Κορωπί στους 25 πόντους.

Το πρώτο μέρος, αλλά και το ματς μέχρι το 65’ άνηκε ολοκληρωτικά στη Μάχη που κατάφερε να φτάσει τον δείκτη στο 4-0. Σκόρερ ήταν στο 7ο λεπτό ο Αχμετ, στη συνέχεια πέτυχε δύο γκολ ο Νταής στο 10’ και στο 57’ με κεφαλιά και τα δύο, ενώ στο 63’ ήρθε το 4-0 από πλασέ του Τζήμα.

Όλα έδειχναν να λειτουργούν ρολόι για τη Μάχη, η οποία ωστόσο έπαθε μπλακ άουτ στο τελευταίο δεκάλεπτο και κινδύνευσε να χάσει μια σίγουρη νίκη. Στο 79’ ο Καρβελάς με σουτ μείωσε σε 3-1 και ο ίδιος στο 86’ έκανε το 4-2 πάλι με σουτ. Στο 91’ ο Τσοχαντάρης μείωσε σε 4-3 και δημιούργησε μεγάλο πονοκέφαλο στους γηπεδούχους, που τελικά κατάφεραν να κρατήσουν το υπέρ τους σκορ και να πανηγυρίσουν την κατάκτηση των τριών βαθμών

Διαιτήτευσαν οι Αρφάνης, Μακρής, Πολίτης.

ΜΑΧΗ ΜΑΡ. (Π. Τσιγκούλης): Παππάς, Παυλάκης (67’ Καλλιακούδας), Φλώρος, Βούσουλας, Αχμέτ, Καχόπουλος, Σένε Κ. (67’ Δαρσινός), Νταής (64’ Α. Σένε), Παρούσος Αντ., Τζήμας, Σελαμάι (67’ Ρουστέμι).

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧ. (Φ. Θανέλλας): Λιόνης, Μπούλιας, Λάνι, Μπούσκος, Καρακάσης (18’ Κίκι), Τουλούπης, Φούντας (85’ Παπαδόπουλος), Φέκας (64’ Τσοχαντάρης), Μαραντίδης, Σταματόπουλος (80’ Δούρος), Καρβελάς.

Πηγή: epsanastisentra.blogspot.com