Πήρε τον βαθμό από τον Φοίβο, η Θύελλα Ραφήνας (0-0)

Αν και ο Φοίβος Κρεμαστής είχε την υπεροχή, δεν κατάφερε να σκοράρει, με το 0-0 κόντρα στη Θύελλα Ραφήνας να μένει μέχρι το τέλος. Οι ραφηνιώτες πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας και φεύγουν ικανοποιημένοι από το νησί των Ιπποτών.

Καλύτερος από τους φιλοξενούμενους ο γκολκίπερ Κατσικάτσος, ο οποίος ουκ ολίγες φορές κράτησε ανέπαφη την εστία του.

Οι φάσεις του αγώνα

6′ Καλό σουτ του Λαμίν λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι

9′ Κόρνερ με τον Χαρακτιδη περνάει ανεκμετάλλευτο για την Θύελλα

10′ Καλη στιγμη για τον Φοίβο. Ο Λαμίν πάτησε περιοχή από αριστέρα, δοκίμασε ένα δυνατό διαγώνιο σουτ με τον Κατσικάτσο να διώχνει εντυπωσιακά

15′  Ωραία συνεργασία Μαραθιανού με Μπουντάκη, ο δεύτερος μπήκε στην μεγάλη περιοχή σούταρε διαγώνια με την μπάλα να περνάει άουτ

21′ Ο Αρφαράς πάτησε περιοχη από δεξία, γύρισε για τον Τζελαι που σούταρε από ύψος τη μεγάλης περιοχής, με τον Κατσικάτσο να αποκρούει και τον Κουδούνη στην επαναφορά να σουτάρει πάνω από τα δοκάρια

35′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Φοίβο. Εκτέλεση φάουλ του Πατσίλη, ο Τερζίου νίκησε τους πάντες στον αέρα, πήρε την κεφαλιά, με τον Γεραγωτέλη να διώχνει πάνω στην γραμμή αποσοβώντας το γκολ.

53′ Ο Λαμίν έφυγε ταχύτητα στην αντεπίθεση, ο Ντόσκας τον ανέτρεψε λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή και δέχτηκε την κίτρινη καρτα

66′ Σουτ του Πατσίλη έξω από την περιοχή διώχνει με δυσκολία ο Κατσικάτσος

77′  Στην πρώτη του επαφή με την μπάλα ο Μπανουσάι σουτάρει από τα όρια της περιοχής ψηλά πανω από τα δοκάρια

80′ Μαντίκος και Γκινής έπαιξαν το 1-2 με τον πρώτο να βγαίνει απέναντι στον Κατσικάτσο, αλλά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων του έκλεισε το οπτικό πεδίο και απέκρουσε το πλασέ που δοκίμασε

89 Ευκαιρία για την Θύελλα. Κάθετη μπαλιά του Δημητριου στον Μαραθιανό που γύρισε εξαιρετικά στην μεγάλη περιοχή, αλλά σούταρε πάνω από τα δοκάρια του Γιαννούλη

82′ Ξαφνικό σουτ του Μπανουσάι στην αντεπίθεση έδιωξε με διπλή προσπάθεια ο Κατσικάτσος.

94′ Μεγαλη ευκαιρία για τον Φοίβο. Γέμισμα του Μπανουσάι, ο Πατσίλης γύρισε παράλληλα και ο Γκινής δεν πρόλαβε να πλασάρει προ κενής εστίας

95′ Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Φοίβο. Εκτέλεση φάουλ του Τζελάι από δεξιά, η μπάλα έφτασε στον Πατσίλη που πλάσαρε ανενόχλητος και έστειλε την μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Κατσικάτσου

Διαιτητής της συνάντησης ήταν ο Χατζηγιάννης με βοηθούς τους Ζερβάκη και Γαρούφο (Πειραιά).

Φοίβος (Σάββας Ορφανίδης): Γιαννούλης, Κουδούνης (86′ Αρέτογλου), Μαργαρίτης (67′ Ταφάνι), Παπασταμάτης, Τερζίου, Νικήτας, Τζελάι, Μαντικός, Αρφαράς (46′ Γκινής), Λαμίν (76′ Μπανουσάι), Πατσίλης

Θυελλα Ραφήνας (Νικος Μεσολόγγης): Κατσικάτσος, Ντόσκας, Μανδύλης, Φύτρος, Σωτηριάδης, Γεραγωτέλης, Χαρακτίδης (90+3′ Παπαδόπουλος), Μαργέτης (67′ Μαστρογιαννούδης), Μαραθιανός, Σουλτανίδης (79′ Δημητρίου), Μπουντάκης (90+3′ Καραπάνος).