Πρώτη εντός έδρας ήττα για την Τριγλία Ραφήνας, 1-2 από το Κορωπί (φωτό)

Σε έναν αγώνα που πρωταγωνιστής ήταν ο δυνατός άνεμος, η Τριγλία Ραφήνας γνώρισε την πρώτη της φετινή εντός έδρας ήττα με σκορ 1-2, από τον ΠΑΟ Κορωπί.

Στο πρώτο ημίχρονο η Τριγλία μπήκε δυνατά για να καθαρίσει Ρον αγώνα και έχασε σωρεία ευκαιριών, με πιο χαρακτηριστική το δοκάρι που είχε ο Ψαρρής στο 31′.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως και το πρώτο, με την Τριγλία να πιέζει τα καρέ του Κορωπίου. Στο 69′ μετά από σέντρα ο Γιώργος Μπανιάς βρέθηκε στο σημείο του πέναλτι και με ωραίο γυριστό σουτ έδωσε το προβάδισμα για την ομάδα της Ραφήνας. Τέσσερα λεπτά αργότερα μετά από λάθος πάσα του Αγγελόπουλου ο Σπυρίδης ισοφάρισε για το Κορωπί. Και ενώ η Τριγλία πίεζε για τη νίκη, στις καθυστερήσεις σε μία αντεπίθεση ο Τρυφιάτης με πλασέ έκανε το τελικό 1-2.

Τριγλία Ραφήνας: Αγγελόπουλος, Λυκουρόπουλος, Γκίκα, Κουμουτσέας, Παπαδόπουλος, Μπανιάς, Ψαρρής, Ζαφειρόπουλος, Πράπας, Μανωλιάς, Κουσούλης.

Αγωνίστηκαν και οι: Σταυρίδης, Ντέντια, Μυλόβας.

ΠΑΟ Κορωπί 1903: Ορφανόπουλος, Κοκκώνης, Βεϊόγλου, Μανουσάκης, Kourouma, Βάρδας, Τρυφιάτης, Γκίκας, Σπυρίδης, Πανόπουλος, Zaimi .

Αγωνίστηκαν και οι: Μόρισσον, Γιάννης & Αλεξίου.