Ραφήνα: Άνετο απόγευμα για την Θύελλα, 4-2 τον Βύζαντα Μεγάρων! (φωτό & βίντεο)

Άνετο απόγευμα είχε τελικά η Θύελλα καθώς κατάφερε να επικρατήσει με σκορ 4-2 απέναντι στον Βύζαντα Μεγάρων για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής

Μόλις στο 6′ λεπτό ο Γκούμας άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους καθώς έγινε μετά από κόντρες κάτοχος της μπάλας μέσα στην μεγάλη περιοχή και με σουτ έκανε το 1-0

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη τους καλή στιγμή στο 9′ όταν μετά από κόρνερ η κεφαλιά που έπιασε ο Μίτσκο πέρασε άουτ

Στο 26′ οι “λιγνιτωρύχοι” κέρδισαν πέναλτι μετά από Ψυχογιού, το οποίο μετέτρεψε ο ίδιος σε γκολ ένα λεπτό αργότερα, κάνοντας το 2-0

Το 3-0 έκανε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Τσούκας με κοντινό πλασέ μετά από σέντρα

Στο δεύτερο μέρος ο Γούλας έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει 4 τα τέρματα των γηπεδούχων καθώς 51΄”έκλεψε” την μπάλα, μπήκε από δεξιά, όμως το σουτ που έκανε σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι

Αυτό που δεν κατάφερε ο Γούλας, το έκανε πράξη ο Τσούκας ο οποίος με κοντινό πλασέ μετά από σέντρα του Ντολλανι έκανε στο 79′ το 4-0

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν με τον Χαϊκαλης  στο 83′ σε 4-1 ενώ ο Χατζάκος στο 87′ έκανε το 4-2 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σπυρίδων Νικολάου (Αθηνών), με βοηθούς τους Σταύρο Μαρκαντωνάτο (Αθηνών) και Βασίλειο Κουκόπουλο (Αθηνών)

Θύελλα Ραφήνας (Νίκος Μεσολλόγης): Κουμής, Αγγέλης, Φλώρος, Φύτρος, Ανδρίκος, Ντάφλας (77′ Ντόκος), Γούλας (77′ Μακροδημήτρης), Τσούκας, Ψυχογυιός (59′ Κωτσάκης), Χίσο (54′ Κοντογιάννης), Γκούμας (59′ Γκούμας)

Βύζας Μεγάρων (Αρχοντάκης): Πίνης,  Ζαχαράκης,  Ντερμίσι,  Καρδάμης (65′ Παικόπουλος),  Μουσκάι,  Καραγιάννης (46′ Παππάς),  Γκολφινόπουλος,  Χατζημελετιάδης,  Χαικάλης, Νέρες (46′ Χατζάκος),  Μίτσκο (46′ Καραγιάννης Μ)