Ραφήνα: Ήττα για την Θύελλα στο ντέρμπι με την Μαρκό – Παράπονα των γηπεδούχων για την διαιτησία! (φωτό & βίντεο)

Η Μαρκό ήταν η νικήτρια του τοπικού ντέρμπι, καθώς κατάφερε να επιβληθεί με 1-2 κόντρα στην Θύελλα στη Ραφήνα

Οι γηπεδούχοι έχουν πολλά παράπονα από την διαιτησία, καθώς διαμαρτύρονται για δύο φάσεις  για πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο και για μία στο δεύτερο, ενώ τα λιγότερο από 5΄ καθυστερήσεων που κρατήθηκαν στο τέλος του αγώνα ήταν πολύ λίγα

Στο αγωνιστικό κομμάτι η Μαρκό ήταν εκείνη που πήρε το προβάδισμα στο σκορ με γκολ του Γκέζου στο 8′ με σουτ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, μετά από κόρνερ και άσχημο διώξιμο της μπάλας από τους αμυντικούς της Θύελλας

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 25′ με εκπληκτικό γκολ του Παντελίδη, ο οποίος με σουτ λίγο έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο γάμα

Στο δεύτερο μέρος η Θύελλα ήταν εκείνη που θα μπορούσε να πάρει το προβάδισμα στο σκορ, όμως το σουτ του Δημητρίου στο 47′ έδιωξε σε κόρνερ ο Βουτσελάς

Η φάση που έγκρινε και τον αγώνα ήταν στο 64′ όταν ο Τσικλός με κοντινή κεφαλιά μετά από κόρνερ έκανε το 1-2, που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα

Διαιτητές: Λαθύρης (Πειραιά), Κουρμαδιάς (Δωδεκανήσου), Λεωνίδας (Τρικάλων)

Θύελλα Ραφήνας: Κουμής, Φύτρος, Νάκας (46′ Μαργέτης, 82′ Τοσκα), Μαντζώρος, Γεωργόπουλος, Γούλας (78′ Μπρέμπος), Μαρτίνος, Παντελίδης, Δημητρίου, Χίσο, Γκούμας

Μαρκό: Βουτσελάς, Μουστάκας, Φλώρος, Λαμπρόπουλος, Τσικλός, Πικούλης, Φουασης (32′ Αλεμης), Γκέζος (78 Βασιλειαδης), Κρασι Ματεο,Γκικα Ηλιας (64′ Νατσιόπουλος), Σουλελες (78 Πιετρης)

Δείτε τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ του αγώνα όπως τα κατέγραψε η κάμερα του irafina.gr