Ραφήνα: Μεγάλη νίκη για την Θύελλα, 2-1 τον Παναργειακό! (φωτό & βίντεο)

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Θύελλα Ραφήνας, η οποία επικράτησε με 2-1 απέναντι στον Παναργειακό για την 9η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής

Οι “λιγνιτωρύχοι” αιφνιδίασαν τους αντιπάλους τους και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις 34” μετά την έναρξη του αγώνα όταν ο Κοντογιάννης μπήκε από αριστερά, πάσαρε στον Γκούμα μέσα στην μεγάλη περιοχή και εκείνος βρήκε τον Ψυχογυιό ο οποίος με κοντινό πλασέ έκανε το 1-0

Ο Παναργειακός ισοφάρισε στο 11′ με κοντινή κεφαλιά του Σακελλαρόπουλου

Στο 14′ ο Γκούμας έχασε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα για τους γηπεδούχους, το σουτ όμως που έπιασε σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι

Στο 30′ ο Ψυχογυιός σέντραρε από αριστερά, ο Γκούμας έπιασε μονοκόμματο σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή, το οποίο απέκρουσε ο Καραργύρης

Στο 32′ ο Κοντογιάννης έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους, κάνοντας το 2-1

Στο 43′ ακυρώθηκε γκολ του Παναργειακού ως οφσάιντ με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται

Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε τον σοβαρό τραυματισμό του Σακελλαρόπουλου, ο οποίος αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο με φορείο ενώ στην συνέχεια ειδοποιήθηκε ασθενοφόρο το οποίο παρέλαβε τον ποδοσφαιριστή των φιλοξενούμενων για να τον μεταφέρει στο “Γεννηματάς”. Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες, τραυματίστηκε στο πρόσωπο και στη μύτη

Η καλύτερη στιγμή για τον Παναργειακό στο δεύτερο μέρος ήταν στο ένατο λεπτό τον καθυστερήσεων λίγο πριν ο διαιτητής σφυρίξει για τελευταία φορά, ενώ ένα λεπτό πριν είχε αποβληθεί με κόκκινη (δεύτερη κίτρινη) κάρτα ο Ντάφλας

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γεώργιος Χρόνης (Δυτικής Αττικής), με βοηθούς τους Πέτρο Καραγιάννη (Δυτικής Αττικής) και Νικόλαο Παπαδόπουλο (Δυτικής Αττικής)

Θύελλα Ραφήνας: Κούμης, Αγγελης, Φλώρος, Τσούκας, Ανδρίκος, Ντάφλας, Γούλας (81′ Χίσο), Μαρτίνος, Ψυχογιός (64′ Κωτσακης), Κοντογιάννης (85′ Μαντζώρος), Γκούμας (46′ Σουλτανίδης)

Παναργειακός: Καραργυρης, Λιακοπουλος (81′ Lopez), Σακελλαρόπουλος (51′ Φλώρος), Αμπντελ, Καπετανακης, Χατζηβασιλειαδης (81′ Γάσπαρης), Τσιώλης, Rodrigues (67′ Μουγιος), Καρυπιδης (51′ Μαρίνης),  Ελευθεριάδης,  Πρικας

Δείτε σε βίντεο τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ όπως τα κατέγραψε η κάμερα του irafina.gr