ΣΑΡ: Διακρίσεις Καφετζή, Καβαλλιέρου, Κουφόπουλου στο τένις

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία την Κυριακή 20/11 το 5ο πρωτάθλημα επιπέδου Ε3 της Η’ Ενωσης, που διεξήχθη στις εγκαταστάσεις του Α.Ο. Βάρης.
Στο πρωτάθλημα συμμετείχαν οι αθλητές και αθλήτριες του Συλλόγου Αντισφαίρισης Ραφήνας σε διάφορες κατηγορίες οι οποίοι πέτυχαν και πάλι σημαντικές διακρίσεις.
Στην κατηγορία Κορίτσια κάτω των 12 ετών, η αθλήτρια του ΣΑΡ Χριστίνα Καφετζή κατέκτησε την 3η θέση. Να σημειωθεί ότι η Χριστίνα ξεκίνησε στην αγωνιστική ομάδα υπό τις οδηγίες του προπονητή του ΣΑΡ Κώστα Ζουγανέλη, μόλις τον Σεπτέμβριο του 2016!!
Στην κατηγορία Αγόρια κάτω των 16 ετών, ο τελικός ήταν υπόθεση του ΣΑΡ! Μετά από ένα συναρπαστικό ημιτελικό ο αθλητής του ΣΑΡ Αλέξης Καβαλλιέρος αν και ερχόμενος από μικρότερη κατηγορία κατόρθωσε να επικρατήσει του Λ. Λαζόπουλου του Α.Ο. Φιλοθέης, ενώ στον άλλο ημιτελικό ένας άλλος αθλητής του ΣΑΡ, ο Μανώλης Κουφόπουλος επικράτησε του Α. Παπαπαναγιώτου του FTA.
Στον τελικό, οι δύο συναθλητές πρόσφεραν πολλές συγκινήσεις με τον Μ. Κουφόπουλο να παίρνει την 1η θέση και τον Α. Καβαλλιέρο τη 2η .
Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια τόσο στους αθλητές και αθλήτριες που συμμετείχαν στους αγώνες, αλλά και αυτούς που διακρίθηκαν, όσο και στον ακούραστο προπονητή τους Κώστα Ζουγανέλη!!