Σαρωτικός ο Αστέρας Βάρης, νίκησε 5-1 την Τριγλία Ραφ.

Μόνος πρώτος στη βαθμολογία έμεινε ξανά ο Αστέρας Βάρης που επικράτησε 5-1 εύκολα εντός έδρας της Τριγλίας Ραφήνας! Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ νωρίς, αλλά γρήγορα ανέλαβαν δράση οι Ζουρούδης και Παπάζογλου, που πέτυχαν από δύο γκολ και οδήγησαν τους γαλάζιους σε μια ακόμη μεγάλη νίκη!

Η Τριγλία άνοιξε το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό με διαγώνιο σουτ του Μουστόγιαννη. Ωστόσο, η χαρά των φιλοξενούμενων κράτησε μόλις 4 λεπτά, αφού ο Μάγγος στο 12’ με σουτ έκανε το 1-1, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Παπάζογλου έκανε το 2-1 με σουτ, με τον Αστέρα να πηγαίνει προηγούμενος στο σκορ, στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Μιχάλη Κάτσικα άστραψε και βρόντηξε, αφού πέτυχε άλλα τρία γκολ ενώ είχε και αρκετές ευκαιρίες. Αρχικά στο 68’ ο Παπάζογλου έκανε το 3-1 με σουτ, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο πήρε το… όπλο του ο Ζουρούδης και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Στο 88’ με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 4-1, ενώ στο 90’ με εκτέλεση πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Τσακύρης, ο πολύπειρος επιθετικός νίκησε τον Πλιάτσικα που πέρασε στο ματς εκείνο το λεπτό, καθώς στη φάση του πέναλτι αποβλήθηκε ο Μπάρδης με δεύτερη κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.

Διαιτήτευσαν οι Αντωνίου, Χόικας, Γκοντά.

Κ.Α. ΒΑΡΗΣ (Μ. Κάτσικας): Μαρινάκης, Δημητρόπουλος, Λεοντίου (88’ Γκέργκη), Μαγγίνας, Σκουρλής, Μάγγος, Γιαμάς (41’ λ. τρ. Βεϊόγλου), Μίχος, Ζουρούδης, Παπάζογλου (83’ Παπανικολάου), Μασκλαβάνος (53’ Τσακύρης).

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦ. (Στάθης Ασλάνογλου): Μπάρδης, Αρβανιτίδης (72’ Παπαδιονυσίου), Τσαγκάρης, Τσούκας, Νικολακόπουλος, Καραγιάννης, Ζαφειρόπουλος (79’ Σολδάτος), Κακαράς, Βατίστας (46’ Δελαπόρτας), Μουστόγιανης (88’ Πλιάτσικας), Κολοβός.

Πηγή: epsanastisentra.blogspot.com