Σε ζωντανή μετάδοση το Χαλκίδα – Θύελλα Ραφήνας από το telesport.gr

Με το σημαντικό ντέρμπι που θα κρίνει την τιμητική 2η θέση του πρωταθλήματος ολοκληρώνονται οι αγωνιστικές υποχρεώσεις του 7ου ομίλου της Γ’ Εθνικής την Κυριακή 1 Απριλίου.

Στο γήπεδο της Χαλκίδας η τοπική ομάδα αντιμετωπίζει τη Θύελλα Ραφήνας και οι δύο ομάδες επιδιώκουν μόνο τους τρεις βαθμούς, οι οποίες θα τους δώσουν τη 2η θέση στη γενική κατάταξη, πίσω από τον Αήττητο Σπάτων. Σε περίπτωση ισοπαλίας και οι δύο μπορεί να βρεθούν χαμένες, δεδομένου ότι «παραμονεύει» ο Πανθηραϊκός.

Αυτό είναι και το τελευταίο παιχνίδι της Χαλκίδας στο γήπεδό της για την αγωνιστική περίοδο 2017-18, άρα πέφτει και η αυλαία των μεταδόσεων του telesport.gr γι’ αυτή την αγωνιστική περίοδο από την πρωτεύουσα της Εύβοιας.

Η Χαλκίδα δεν αγωνίστηκε την περασμένη εβδομάδα, καθώς έκανε το προγραμματισμένο ρεπό της. Στο αμέσως προηγούμενο παιχνίδι της η ομάδα της Εύβοιας πήρε μια σημαντική νίκη γοήτρου επί του Αήττητου με 2-0 κι έφτασε τα 23 γκολ ενεργητικό, δεύτερη πιο παραγωγική επίθεση μετά τον πρωταθλητή.

Η Θύελλα, αντίθετα, εξασφάλισε και τυπικά την παραμονή της με τη νίκη της επί του Ερμή Ερμιονίδας με 2-0. Μεσοβδόμαδα είχε στεφθεί και κυπελλούχος ΕΠΣΑΝΑ, με την επικράτησή της στη διαδικασία των πέναλτι επί της Μαρκό με 6-5 (1-1 κανονική διάρκεια).

Μην χάσετε ούτε λεπτό του τελευταίου αγώνα της περιόδου, που θα μεταδοθεί από το telesport.gr (Κανάλι Live 1) την Κυριακή 1 Απριλίου (ώρα έναρξης 15:00).