Στα πέναλτι η Ατλαντίδα κατέκτησε το Κύπελλο ΕΠΣΑΝΑ

Στην διαδικασία των πέναλτι κρίθηκε ο φετινός τελικός της ΕΠΣΑΝΑ, με την Ατλαντίδα να αποδεικνύεται πιο εύστοχη από τον Αήττητο Σπάτων.

Στην κανονική διάρκεια ο αγώνας έληξε ισόπαλος 1-1, ενώ στην παράταση καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να σκοράρει.

Στα πέναλτι ο νεαρός τερματοφύλακας της Ατλαντίδας, Φυλακτός, ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής, αφού κατάφερε να αποκρούσει δύο πέναλτι, του Γκούμα και του Σκαφίδα, δίνοντας το Κύπελλο στην ομάδα του.

Για την ιστορία στην κανονική διάρκεια του αγώνα ο Κούτρος άνοιξε το σκορ για την Ατλαντίδα στο 20’ λεπτό με τον Αλεξίου να ισοφαρίζει για τον Αήττητο στο 88’ λεπτό. Ο Κύρκος απέκρουσε το μοναδικό χαμένο πέναλτι για την Ατλαντίδα του Κατσιγιάννη.

Διαιτητές: Κορδολαίμης, Κυριακόπουλος, Κάλλης

Α. Ο. ΑΤΛΑΝΤΙΣ: Φυλακτός, Πλατέλλας, Τσιτοφώτος, Κουλίρα, Κολοτούρος, Μπούμπας, Κόντη (Σιούτης 90′), Μαλάι, Καλιαμπάκας (Κατσιγιάννης 87′), Χρυσάφης, Κούτρος (Καρποντίνης 78′).

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ: Κύρκος, Αλεξίου, Τσέπας, Λαλαούνης, Βιδάλης (Σέλβια 57′), Αλιμπάς (Κοσμάς 86′), Αρκουμάνης, Σκαφίδας, Λύγκος, Γκούμας, Σκούμας (Σείτι 67′).