Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ο Αετός Πικερμίου, 2-0 τον Παμπαιανικό (βίντεο)

Με δύο εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι από τον Καραβατάκη, ο Αετός Πικερμίου επικράτησε με 2-0 απέναντι στον Παμπαιανικό το απόγευμα του Σαββάτου στο δημοτικό γήπεδο της Ραφήνας, και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑΝΑ.

Αν και ο Αετός είχε την πρώτη ευκαιρία του αγώνα με τον Ιωάννου στο 3΄λεπτό ο Παμπαιανικός ήταν καλύτερος στο πρώτο 15’ λεπτό του αγώνα με τους παίκτες της ομάδας του Πικερμίου να προσπαθούν να βρουν τα πατήματα τους στο γήπεδο.

Μετά το πρώτο τέταρτο, ο Αετός ανέβασε στροφές και κέρδισε πέναλτι στο 28’ λεπτό σε ανατροπή του Μπομπέι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Καραβατάκης κάνοντας το 1-0 στο 29’ λεπτό.

Ο Αετός είχε ακόμα μία μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα του όταν στο 33’ λεπτό ο Ζαφειρόπουλος βρέθηκε μόνος του απέναντι στον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων χωρίς να μπορέσει να τον νικήσει.

Οι Πικερμιώτες διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 63’ λεπτό όταν ο Καραβατάκης ευστόχησε για δεύτερη φορά από τα 11 βήματα σε πέναλτι το οποίο είχε κερδίσει ο ίδιος, κάνοντας το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Ο Παμπαιανικός πίεσε στα τελευταία λεπτά του αγώνα χωρίς να απειλήσει τα καρέ του Γκούτσια.

Δείτε σε βίντεο τις εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι του Καραβατάκη

Αετός Πικερμίου: Γκούτσιας, Μοιρώτσος, Φράγκος, Αντωνόπουλος (85’ Αρβανιτίδης), Καλογραιάκης, Γκιντίδης, Μπομπέι (65’ Κιλιμιτζίδης), Ξύδης, Καραβατάκης, Ζαφειρόπουλος (65΄Αϊδώνης), Ιωάννου.

Παμπαιανικός: Ομουρίδης, Κατσίμπρας, Φράγκου, Χατζής, Καλογρίδης (76’ Κτίστης), Σωτήρη, Αντωνόπουλος, Παρθένης (63’ Μπρεγιάννης), Δημητρούλας, Κατσικώστας (68’ Κτίστης), Γιάμας.