Στο ρελαντί ο Παλληνιακός, 4-0 τον Θησέα Νέας Μάκρης!

Στην κορυφή της βαθμολογίας, ισόβαθμος με τη Μαρκό, πέρασε ξανά ο Παλληνιακός που έφτασε άνετα στη νίκη απέναντι στον Θησέα με το τελικό 4-0, μία εβδομάδα πριν οι δύο ομάδες αναμετρηθούν στο ντέρμπι που θα κρίνει σε μεγάλο βαθμό την άνοδο.

Η ομάδα του Παναγιώτη Χριστοφιλέα πήρε κεφάλι στο σκορ στο 30’ με πλασέ του Πράπα, με το 1-0 να είναι σκορ ημιχρόνου. Μάλιστα, είχε και ένα δοκάρι στο 5ο λεπτό σε σουτ του Παναγιώτου.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν κι άλλο τις στροφές τους στο δεύτερο μέρος και πέτυχαν άλλα τρία γκολ. Αρχικά ο Μπεγλεκτσής με κεφαλιά στο 58’ έκανε το 2-0, μετά από εκτέλεση φάουλ του Β. Δημογιάννη. Στη συνέχεια ήρθε το 3-0 από τον Κασάπη στο 87’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γαληνάκης με σουτ έξω από την περιοχή στο «Γ», στο 89’.

Διαιτήτευσαν οι Μπερέτας, Πολυχρονιάδης, Αλεξόπουλος.

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ (Παναγιώτης Χριστοφιλέας): Κονόμι, Καραμπιέτ, Βλάχος, Ελ Γκαμάλ, Γαληνάκης, Δημογιάννης Β., Κασάπης, Παναγιώτου, Σεϊτάι (70’ Δημογιάννης Χ.), Μπεγλεκτσής (82’ Κούσης), Πράπας (55’ Τρυφιάτης).

ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ. (Γιάννης Τσέλιος): Κωστόπουλος, Μηναδάκης, Ανδριάς (84’ Μόκας), Βεϊζάι, Καχόπουλος, Αζάλ, Τσέλιος, Παυλάκης, Ζιάγκος (77’ Καραβατάκης), Νικηφοράκης (70’ Νομικός), Ραπτογιάννης (84’ Τηγανιτάκης).