Στο ρελαντί ο Παλληνιακός, 4-0 τον Θησέα Νέας Μάκρης!

Στην κορυφή της βαθμολογίας, ισόβαθμος με τη Μαρκό, πέρασε ξανά ο Παλληνιακός που έφτασε άνετα στη νίκη απέναντι στον Θησέα με το τελικό 4-0, μία εβδομάδα πριν οι δύο ομάδες αναμετρηθούν στο ντέρμπι που θα κρίνει σε μεγάλο βαθμό την άνοδο.

Η ομάδα του Παναγιώτη Χριστοφιλέα πήρε κεφάλι στο σκορ στο 30’ με πλασέ του Πράπα, με το 1-0 να είναι σκορ ημιχρόνου. Μάλιστα, είχε και ένα δοκάρι στο 5ο λεπτό σε σουτ του Παναγιώτου.

Δείτε ακόμα:  Οι αθλητικές μεταδόσεις 14/5/2022! Μπάλα, μπάσκετ και Τσιτσιπάς

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν κι άλλο τις στροφές τους στο δεύτερο μέρος και πέτυχαν άλλα τρία γκολ. Αρχικά ο Μπεγλεκτσής με κεφαλιά στο 58’ έκανε το 2-0, μετά από εκτέλεση φάουλ του Β. Δημογιάννη. Στη συνέχεια ήρθε το 3-0 από τον Κασάπη στο 87’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γαληνάκης με σουτ έξω από την περιοχή στο «Γ», στο 89’.

Διαιτήτευσαν οι Μπερέτας, Πολυχρονιάδης, Αλεξόπουλος.

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ (Παναγιώτης Χριστοφιλέας): Κονόμι, Καραμπιέτ, Βλάχος, Ελ Γκαμάλ, Γαληνάκης, Δημογιάννης Β., Κασάπης, Παναγιώτου, Σεϊτάι (70’ Δημογιάννης Χ.), Μπεγλεκτσής (82’ Κούσης), Πράπας (55’ Τρυφιάτης).

Δείτε ακόμα:  Ραφήνα: Με το ένα πόδι στον τελικό του Κυπέλλου η Κ18 της Τριγλίας!

ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ. (Γιάννης Τσέλιος): Κωστόπουλος, Μηναδάκης, Ανδριάς (84’ Μόκας), Βεϊζάι, Καχόπουλος, Αζάλ, Τσέλιος, Παυλάκης, Ζιάγκος (77’ Καραβατάκης), Νικηφοράκης (70’ Νομικός), Ραπτογιάννης (84’ Τηγανιτάκης).