Στοίχημα: Αξιόπιστη η Σαλερνιτάνα, νίκη με over για τη Σερβία

Η Σαλερνιτάνα ολοκλήρωσε την Τετάρτη την απόκτηση του Πολωνού φορ Πιόντεκ, ενός παίκτη που μπορεί να προσφέρει σημαντικές βοήθειες με την ποιότητα και την αποτελεσματικότητά του. Ούτως ή άλλως η ομάδα του Ντάβιντε Νικόλα ήταν εξαιρετική στο πιο πρόσφατο εντός με τη Σαμπντόρια (4-0).

Η Έμπολι από την άλλη ψάχνει ακόμα να βρει τα πατήματά της. Την Τετάρτη άξιζε τη νίκη απέναντι στη Βερόνα, αλλά δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες της στο πρώτο ημίχρονο. Παραμένει ακόμα χωρίς νίκη έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές (0-3-1) μετρώντας σε αυτές μόνο under. Με την ίδια τακτική θα παραταχθεί και στην Καμπανία έχοντας και τη σημαντική απώλεια του πιτσιρικά Μπαλντάντζι που έχει «κλέψει» μέχρι τώρα την παράσταση. Επιλογή μας στο στοιχημα το combo 1Χ και under 3,5 που προσφέρεται σε καλή απόδοση.

Για τον τρίτο όμιλο του Eurobasket διεξάγεται το ματς Σερβία – Φινλανδία. Οι παίκτες του Πέσιτς χωρίς να πατήσουν το γκάζι έχουν φτάσει στο 2-0 μετά τις νίκες επί Ολλανδών και Τσέχων. Οι Σκανδιναβοί από τη μεριά τους έχασαν τη νίκη μέσα από τα χέρια τους στην κανονική διάρκεια του αγώνα με το Ισραήλ πριν υποκύψουν στην παράταση. Το Σάββατο μετέτρεψαν το ματς με τους Πολωνούς σε υγιεινό περίπατο. Όχι μόνο νίκησαν, αλλά εξασφάλισαν και μία διαφορά 30 πόντων (89-59) που μπορεί να αποδειχθεί καθοριστική στο τέλος της πρώτης φάσης.

Φαβορί σαφώς υπάρχει απόψε και αυτό δεν είναι άλλο από τους πληρέστατους Σέρβους που εκτός συγκλονιστικού απροόπτου θα κάνουν το 3/3. Περιμένοντας ένα παιχνίδι με γρήγορο τέμπο από δύο ομάδες που αυτό ξέρουν να το κάνουν καλά, επιλέγουμε τη νίκη των Σέρβων σε συνδυασμό με Over 163,5 σε απόδοση 2.20.