Στοίχημα: Over στο Λιγκ Τρόφι

Ξεκίνημα με αγγλικό Λιγκ Τρόφι και την αναμέτρηση Νιούπορτ – Φόρεστ Γκριν. Γκρίζος» είναι μέχρι στιγμής ο Σεπτέμβριος για τη γηπεδούχο η οποία μετρά 3/3 ήττες και χωρίς μάλιστα να σκοράρει. Πριν από τρεις μέρες έχασε και πάλι στην έδρα της, από την Μπάροου, εύκολα μάλιστα με 2-0.

Μάλιστα τα γκολ ήρθαν τη χειρότερη χρονική στιγμή. Ένα ακριβώς πριν από το ημίχρονο (45’) και άλλο ένα στο πρώτο τέταρτο της επανάληψης, με πέναλτι (59’). Τα πράγματα δεν πηγαίνουν καλά για τον προπονητή Τζέιμς Ρόουμπερι, στον οποίον ασκείται έντονη κριτική.

Η Φόρεστ Γκριν προέρχεται από εντός έδρας ήττα… σοκ στο τέλος από τη Μόρκαμ με 1-2. Δέχθηκε γκολ στο 90+3’ από πρώην παίκτη της (Φάρεντ Ρόσον) και έφυγε με άδεια χέρια από τον αγωνιστικό χώρο. Βέβαια θα μπορούσε να χάσει και πιο εύκολα με βάση τη συνολική εικόνα του αγώνα. Αρκετά υψηλά βρίσκεται στις στοιχηματικές εταιρίες το over, στο 1.96, το οποίο το επιλέγουμε.

Συνέχεια με τον αγώνα Γουίμπλεντον – Κρόουλι. Η πρώτη προέρχεται από τέσσερις σερί ήττες στο πρωτάθλημα με πιο πρόσφατη αυτή από την Καρλάιλ με 2-1. Η ελεύθερη… πτώση συνεχίζεται στον βαθμολογικό πίνακα, από την πρώτη επτάδα όπου είχε ξεκινήσει, πλέον έχει κατρακυλήσει στη 17η θέση. Το κυριότερο πρόβλημα εντοπίζεται στο σκοράρισμα.

Το αήττητο σερί των πέντε αγώνων (2-3-0) έλαβε τέλος για την Κρόουλι, στην έδρα της Κρου. Εκεί που πήγαινε να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις, παραμένει στην 20η και με διαφορά μόλις 2 βαθμών από την επικίνδυνη ζώνη. Είναι εκπληκτικό πως εδώ και 8 αγώνες, μόνο σε 1 περίπτωση κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της και ήταν κόντρα στη Φούλαμ για το Λιγκ Καπ (2-0). Κοιτάζουμε προς τα δεξιά και επιλέγουμε το διπλό βάζοντας κάλυψη στην ισοπαλία (Draw No Bet) σε απόδοση 2.35.