Στον τελικό του Κυπέλλου “Θουκυδίδης” οι Νέοι της Τριγλίας Ραφήνας!

Σε ακόμα ένα τελικό θα βρεθούν οι Νέοι της Τριγλίας Ραφήνας, αφού επικράτησαν σήμερα στα ημιτελικά, σε έναν επεισοδιακό αγώνα, με σκορ 2-1 σε βάρος της ομάδας της Juventus του Κωστέα Γείτονα στο γήπεδο της Αργυρούπολης.

Οι παίκτες του Ανδρέα Ντερτινή, κατάφεραν και γύρισαν το παιχνίδι στα  τελευταία λεπτά του αγώνα.

Πιο συγκεκριμένα, οι “κιτρινόμαυροι” που παρατάχθηκαν σήμερα με πολλές αλλαγές στην σύνθεση τους, βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 1-0 από το πρώτο ημίχρονο.

Όμως με γκολ του Ματζεβελάκη στο 80′ λεπτό και του Παπαδόπουλου στην εκπνοή του αγώνα, πήραν την νίκη και ταυτόχρονα την πρόκριση για τον τελικό του Κυπέλλου “Θουκυδίδης”.

Στον τελικό θα βρεθούν αντιμέτωποι με την ομάδα Νέων του Ιωνικού Νικαίας.

Μετά το τέλος του αγώνα ακολούθησαν έξαλλοι πανηγυρισμοί μαζί με το τεχνικό τιμ της ομάδας και τον φροντιστή Μιχάλη Κομνηνό.