Στον τελικό του Κυπέλλου ο Άρης Βούλας, (ξανα)νίκησε τον Αήττητο1-2

Η υπέρβαση της πρόκρισης απέναντι σε αντίπαλο μεγαλύτερης κατηγορίας ολοκληρώθηκε σήμερα (2/3) για τον Άρη Βούλας!

Οι κιτρινόμαυροι του Τ. Τασιόπουλου νίκησαν τον Αήττητο και στα Σπάτα, επίσης με σκορ 2-1 και πήραν το εισιτήριο για τον τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣΑΝΑ, όπου θα τεθούν αντιμέτωποι με την Τριγλία Ραφήνας! Από την άλλη, οι πράσινοι έμειναν με την απόλυτη απογοήτευση από την προβληματική παρουσία τους στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και, πλέον, από τον αποκλεισμό στον έτερο θεσμό.

Στο δημοτικό στάδιο Σπάτων οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και με δύο γρήγορα γκολ έγιναν το απόλυτο «αφεντικό»! Μόλις στο 1ο λεπτό ο Γκαβασιάδης άνοιξε το σκορ με πλασέ (0-1), «πληγώνοντας» την πρώην ομάδα του, ενώ τέσσερα λεπτά μετά (5′) ο Κριλής σκόραρε με κεφαλιά για το 0-2! Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, μείωσαν στο 12ο λεπτό με κοντινό σουτ του Κατσέρη έπειτα από απόκρουση του Προβίδα σε σουτ του Χοτζάι, όμως η… αντεπίθεση δεν είχε συνέχεια. Στο 40′ οι κιτρινόμαυροι είχαν δοκάρι σε εκτέλεση κόρνερ του Ατματσίδη, ενώ με τον ίδιο τρόπο κατέληξε η μπάλα στο δοκάρι στο 55ο λεπτό από την εκτέλεση του Αγγέλη.

Το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή βρήκε τους ποδοσφαιριστές του Άρη Βούλας να πανηγυρίζουν έξαλλα στα αποδυτήρια του γηπέδου για μία μεγάλη επιτυχία!

Διαιτητές: Δραγάτης, Τσέλιος-Β. Τζαφόλιας

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Γιώργος Γκιόκας): Αυγερινός, Ιωαννίδης (31′ Πρέντι), Ασλάνι, Μιχαηλίδης, Γ. Λαμπρίδης, Παναγόπουλος, Αυλωνίτης (72′ Δ. Λαμπρίδης), Αγγέλης, Κατσέρης, Χοτζάι (81′ Στυλιανόπουλος), Καλογεράς (81′ Γιώτης)

ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τάσος Τασιόπουλος): Προβίδας, Γκούρα, Ρεσούλι (80′ Γιαννόπουλος), Αφράτης, Λάσκος, Ατματσίδης, Μιραφιόρι (50′ Μπρης), Φουκαράς, Γκαβασιάδης, Ρομάνο (80′ Ηλιάδης), Κριλής (89′ Κάρναρης).