Θετικά στοιχεία έδειξε στο πρώτο της φιλικό, η Θύελλα Ραφήνας

Θετικά ήταν τα πρώτα δείγματα γραφής της Θύελλας Ραφήνας κόντρα στη Δόξα Άνοιξης, στο πρώτο φιλικό της νέας αγωνιστικής περιόδου. Οι «λιγνιτωρύχοι», που αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2 απέναντι στην ομάδα των Βορείων Προαστίων στο γήπεδο της Σταμάτας, ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης και απέδωσαν ωραίο ποδόσφαιρο ανά τακτά χρονικά διαστήματα.

Βέβαια, υπήρξαν και διαστήματα που η Δόξα ήταν καλύτερη της Θύελλας στον αγωνιστικό χώρο, κάτι που φάνηκε για λίγο στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου αλλά και με την έναρξη του δεύτερου μέρους.

Στο αγωνιστικό σκέλος, η Θύελλα ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου με σουτ εντός περιοχής από τον Παύλο Παντελίδη.

Στη συνέχεια, η Δόξα κατάφερε να φέρει τούμπα το ματς με δύο γκολ, με το νέο μας μεταγραφικό απόκτημα, Μιχάλη Παπαδόπουλο να διαμορφώνει το τελικό 2-2 με κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή προς το τέλος του αγώνα.

Να σημειωθεί ότι ο Νίκος Μεσολόγγης χρησιμοποίησε και τους 26 διαθέσιμους ποδοσφαιριστές, δίνοντας την ευκαιρία σε όλους να πάρουν χρόνο συμμετοχής και να ξεμουδιάσουν από τις καθημερινές προπονήσεις.

Τέλος, στο φιλικό δεν αγωνίστηκαν ο αρχηγός Αλέξανδρος Χαρακτίδης και ο νεαρός Ορέστης Χρήστου, με τους δύο ποδοσφαιριστές να μένουν εκτός, λόγω των μικροτραυματισμών που αντιμετωπίζουν.