Θύελλα Ραφήνας – Νικηφόρος 1-1

Τέλος του αγώνα. Η Θύελλα δεν κατάφερε να συνεχίσει το νικηφόρο σερί της. Ο Νικηφόρος αν και με 10 παίκτες στο δεύτερο μέρος πήρε την ισοπαλία.

93′ Τεράστια ευκαιρία για την Θύελλα όταν ο Ανδρεαδάκης έβγαλε τον Μπουντάκη απέναντι από τον Φελεσκούρα αλλά το πλασέ που επιχείρησε ήταν πάνω στον τερματοφύλακα

91′ Αλλαγή για τον Νικηφόρο με τον Κανελλόπουλο να μπαίνει στην θέση του Μαρσέλο

89′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Νικηφόρο, με τον Παπαδόπουλο Λ. να κλεβει την μπάλα πριν ο Τσαγκαράτος βγει μόνος του απέναντι στον Δράμπαλη

88′ Ευκαιρία για την Θύελλα όταν ο Μπαξεβάνης βρήκε Βαζέχα στην περιοχή αλλά το σουτ που έπιασε στην κίνηση δεν ήταν καλό

82′ Η Θύελλα πιέζει για το δεύτερο γκολ

79′  Πολύ καλό σουτ του Μπουντάκη πέρασε άουτ

78′ Ατομική ενέργεια του Ντόσκα που κατάφερε να περάσει δύο αμυντικούς του Νικηφόρου, αλλά το σουτ που επιχείρησε ήταν πάνω στον τερματοφύλακα

74′ Αλλαγή και για τον Νικηφόρο με τον Καταραχιά να παίρνει την θέση του Χαρικιόπουλου

73′ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Θύελλα με τον Βαζέχα να παίρνει την θέση του Μουτζακά

70′ Μικρή διακοπή στο παιχνίδι λόγω τραυματισμού του Χαρικιόπουλου

62′ Δύο αλλαγές για την Θύελλα με τον Μπουντάκη στην θέση του Αράπη και τον Ντόσκα στην θέση του σκόρερ Παπαδόπουλου Λ (του Λαζ.)

61′ Ο Νικηφόρος ισοφαρίζει με κοντινή κεφαλιά του Ρίζου Θ. 1-1

60′ Ο Νικηφόρος μένει με 10 παίκτες αφού ο Παπακώστας είδε την δεύτερη κίτρινη (κόκκινη) κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα στον Αράπη

58′ Μεγάλη ευκαιρία για την Θύελλα με κεφαλιά του Μαστρογιαννούδη από το ύψος της μεγάλης περιοχή που απέκρουσε με υπερένταση ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων

53′ Ο Νικηφόρος προσπαθεί να πάρει μέτρα στο γήπεδο χωρίς να έχει απειλήσει όμως την εστία του Δράμπαλη

17:38 έναρξη δεύτερου μέρους

Τέλος πρώτου μέρους με την Θύελλα να προηγείται με 1-0 με γκολ του Παπαδόπουλου Λ. ( του Λαζ.).

45′ Κίτρινη κάρτα στον Ρίζο Θ.

44′ Η καλύτερη ευκαιρία μέχρι στιγμής για τον Νικηφόρο όταν ο Κεγιαδάκης σούταρε μέσα από την μεγάλη περιοχή με την μπάλα να περνά άουτ

43′ Σε αντεπίθεση της Θύελλας ο Παπαδόπουλος Λ. ( του Λαζ.) πρόλαβε στην έξοδο τον Φελεσκούρα αλλά το σουτ που έπιασε δεν βρήκε στόχο

42′ Σουτ από τον Αράπη από το ύψος της μεγάλης περιοχής πέρασε άουτ

38′ Μεγάλη ευκαιρία για την Θύελλα όταν ο Παπαδόπουλος  έβγαλε την σέντρα από τ αριστερά βγάζοντας τον Παπαδόπουλο Λ. ( του Λαζ.) απέναντι από τον τερματοφύλακα, αλλα το πλασέ που επιχείρησε στην κίνηση πέρασε άουτ

32′ Η Θύελλα συνεχίζει να πολιορκεί τα καρέ του Νικηφόρου

26′ Γκολ για την Θύελλα με ωραίο πλασέ του Παπαδόπουλου Λ. (του Λαζ) 1-0

24′ Η Θύελλα έχει ανεβάσει στροφές και πιέζει την άμυνα του Νικηφόρου χωρίς όμως να έχει απειλήσει τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων

6’ Ασθενής κεφαλιά του Χαρικιόπουλου από ευνοϊκή θέση, απέκρουσε εύκολα ο τερματοφύλακας της Θύελλας

5’ Σουτ του Χαρικιόπουλου απέκρουσε σε κόρνερ ο Δράμπαλης

Με 5 λεπτά καθυστέρηση ξεκίνησε το παιχνίδι στην Ραφήνα.

Με πολλές αλλαγές η Θύελλα με τους Χαρακτίδη, Βαζέχα να βρίσκονται στον πάγκο.

Χωρίς βαθμολογικό άγχος υποδέχεται η Θύελλα Ραφήνας τον Νικηφόρο στο δημοτικό γήπεδο της Ραφήνας.

Οι ενδεκάδες

Θύελλα Ραφήνας: Δράμπαλης, Μπαξεβάνης, Παπαδόπουλος Λ. , Μανουσάκης, Ντούνης, Ανδρεαδάκης, Αράπης, Μαστρογιαννούδης, Μουτζάκας, Ντεντέους, Παπαδόπουλος Λ. (του Λαζ)

Νικηφόρος: Φελεσκούρας, Τσαγκαράτος, Παπακώστας, Ρίζος Π., Μωυσιάδης, Αποστολόπουλος, Μαρσέλος, Χαρικιόπουλος, Ρίζος Θ., Δούβος, Κεγιαδάκης