Θύελλα Ραφήνας – Πυθαγόρας 3-0

Λήξη του αγώνα με την Θύελλα να κερδίζει δίκαια με 3-0 χωρίς σε καμία περίπτωση δεν απειλήθηκε από τον Πυθαγόρα

87′ Σουτ του Χαρακτίδη έδιωξε σε κόρνερ ο Μπακασέτας

83΄Στο άλλο παιχνίδι το Ζευγολατιό προηγείται της Ζωφριάς με 3-1

78′ Ο Αράπης σε αντεπίθεση της Θύελλας περασε και τον τερματοφύλακα αλλά στο πλασέ που έπιασε ο Ιωαννίδης έδιωξε  την μπάλα πάνω στην γραμμή

77′ Ο Κουκουβλής παίρνει την θέση του Τσεβά

75′ Σουτ του Χαρακτίδη κόντραρε σε αμυντικό. Ο Πυθαγόρας ετοιμάζει ακόμα μία αλλαγή με τον Κουκουβλή να ετοιμάζεται να μπει στο παιχνίδι

67′ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Θύελλα με τον Γεωργιάδη να παίρνει την θέση του Ανδρεαδάκη

58′ Διπλή αλλαγή για την Θύελλα με τον Αράπη να μπαίνει στην θέση του Ζέκιο και τον Αθανασόπουλο στην θέση του Βαζέχα

57′ ευκαιρία για τον Πυθαγόρα σε σέντρα του Καρσά ο Ιωαννίδης δεν κατάφερε να πιάσει την κεφαλιά

55′ Γκολ! Εκπληκτική σέντρα του Χαρακτίδη που βρήκε μόνο του στην μικρή περιοχή τον Βαζέχα που με κεφαλιά έκανε το 3-0

52′ Ευκαιρία για τον Πυθαγόρα με τον Σαράντου να βγαίνει την αντεπίθεση και να σουτάρει άουτ

51′ Σουτ του Ζέκιο πέρασε άουτ

46′ Πρώτη αλλαγή για τον Πυθαγόρα με τον Δελητζάνη να παίρνει την θέση του Μακρόγλου

για τον Πυθαγόρα με τον18.04 Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Λήξη πρώτου μέρους με την Θύελλα να έχει την απόλυτη κατοχή και τις ευκαιρίες.

39′ Γκολ! Λάθος πάσα του Μπακασέτα, έκλεψε ο Στάφα την μπάλα και πάσαρε στον Ζέκιο που δεν δυσκολεύτηκε να κάνει με πλασέ το 2-0

38′ Ο ρυθμός του παιχνιδιού έχει πέσει με την Θύελλα πάντα να έχει την κατοχή της μπάλας

31′ Πρώτο σουτ για τον Πυθαγόρα με τον Μαστρογιάννη πέρασε άουτ

29′ Γκολ! Με απ ευθείας χτύπημα φάουλ του Χαρακτίδη που άφησε άγαλμα τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων η Θύελλα άνοιξε το σκορ 1-0

24′ Κοντινό σουτ του Ζέκιο απέκρουσε ο Μπακασέτας

17′ Μεγάλη ευκαιρία για την Θύελλα όταν ο Χαρακτίδης βρήκε με καταπληκτική σέντρα τον Ζέκιο ο οποίος δοκίμασε σουτ στην κίνηση που πέρασε άουτ

14′ Η Θύελλα πολιορκεί τα καρέ του Πυθαγόρα

13′ Κεφαλιά του Χαρακτίδη από καλή θέση απέκρουσε με υπερένταση ο Μπακασέτα

12′ Σουτ του Χαρακτίδη πέρασε αουτ

8′ Η Θύελλα πιέζει με τον Πυθαγόρα να έχει 10 παίκτες πίσω από την μπάλα

2′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την Θύελλα σε κεφαλιά του Ντούνη η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Μπακασέτα

17.04 Έναρξη αγώνα

Κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Βαγγέλη Μήτση, ενώ οι παίκτες της Θύελλας αγωνίζονται με μαύρα περιβραχιόνια

Τον Πυθαγόρα Σάμου υποδέχεται η Θύελλα Ραφήνας για την 4η αγωνιστική των αγώνων μπαράζ ανόδου στην Γ’ Εθνική.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Λάμπρου με βοηθούς τους Αργύρη και Δελχά του συνδέσμου Ευβοίας.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Πέτρος Τσιγκούλης): Πάντος, Φύτρος, Στάφα, Μανουσάκης, Ντούνης, Ντόσκας, Χαρακτίδης, Ανδρεαδάκης , Ντεντέους, Βαζέχα., Ζέκιο

ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ (Ηλίας Αναγνώστου): Μπακασέτας, Κονταράς ,Μαστρογιάννης, Καραδήμος, Ιωαννίδης, Βαγιανός , Σαράντου, Τσεβάς, Κατσικάς, Καρσάς, Μάκρογλου