Θύελλα Ραφήνας: Ένα υπέροχο ταξίδι, έφτασε στο τέλος του!

Ένα υπέροχο ταξίδι, έφτασε στο τέλος του!!

Η ομάδα πρότυπο από πολλές απόψεις, δεν κατάφερε εν τέλη να προκριθεί στον τελικό της ΕΠΣΑΝΑ, μένοντας στο ισόπαλο και άδικο 1-1(βάση την εμφάνιση της), με την αντίστοιχη ομάδα της Δροσιάς.

Υπήρχε ενα άγχος για την ομαδα εφόσον κυνηγούσε το σκορ του πρώτου αγώνα, οπου φάνηκε από τις επιλογές του πρώτου δεκαλεπτου.

Το Α’ ημίχρονο έληξε με το ισόπαλο και εις βάρος μας, 0-0 έχοντας αρκετές φάσεις και τουλάχιστον δύο χαμένα τετ α τετ!!

Στο Β’ ημίχρονο κι ενώ μπήκαμε πιο δυνατά δημιουργώντας επίσης ευκαιρίες, ήρθε ένα ξαφνικό σουτ στο πρώτο δεκάλεπτο έξω από την περιοχή, με τον επιθετικό της Δροσιάς να βάλει μπροστά την ομαδα του, για το 0-1.

Δεν το έβαλαν όμως κάτω οι ποδοσφαιριστές της Θυελλας και συνέχισαν να παίζουν στο ίδιο τέμπο, παρόλο που η πρόκριση φαινόταν χαμένη, καθώς απείχε κατά τρία γκολ.

Η πίεση συνεχίστηκε και κάπου εκεί ο Ιωάννου, ο οποίος ήταν η μόνιμη απειλή για την ομαδα της Δροσιάς, σε μια από αυτες κέρδισε ένα πέναλτι.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπικας, ο οποίος δυστυχώς δεν ευτυχησε να ισοφαρίσει, βρίσκοντας στο ορίζοντιο δοκάρι, ενα καλοχτυπημένο και δυνατό κατά τ’αλλα πέναλτι.

Οι “Μπούκες” του Ιωάννου συνεχίστηκαν κυρίως από τα αριστερά, ενώ πέντε λεπτά αργότερα, ήρθε τελικά το εξαιρετικό και παλικαρίσιο γκολ της ισοφάρισης, οπου έμελλε να είναι και το τελικό σκορ του αγώνα.

Η ομάδα αυτη της Κ14 , μπορεί να αποκλείστηκε εν τέλη και να μην κατάφερε να παίξει στον πολυπόθητο τελικό, αν και το άξιζε με βάση τα στατιστικά της, την αγωνιστική εικόνα, το κλήμα και ΚΥΡΙΩΣ την συνέπεια της, παρολες τις ελλείψεις, ειδικά στην περίοδο των προκριματικων αγώνων.

Για όσους είμαστε κοντά στην ομάδα και μέλη αυτής της ομάδας όμως, οι τίτλοι που κατέκτησαν φέτος αυτά τα παιδιά, είναι περισσότεροι, ΠΙΟ σημαντικοί και πιο χρήσιμοι για τα επόμενα χρόνια.

Για πολλοστή φορά αξίζουν πολλά Συγχαρητήρια στον Coach Καραγιαννακη, για όλο αυτό το οικοδόμημα, από άποψη κληματος, αγωνιστικής ανάτασης σχεδόν ΟΛΩΝ των παιδιών και ΚΥΡΙΩΣ δικαιοσύνης, αλλά και στα ίδια τα παιδιά, για ΌΛΑ αυτά που αποκόμισαν.

Καλό καλοκαίρι σε ολους, με ηρεμία, ξεκουραση και όσο γίνεται περισσότερες όμορφες στιγμές.