To irafina.gr στο πρώτο φιλικό της Τριγλίας! 0-1 με τον Θησέα Ν. Μάκρης (φωτό)

Ποδαρικό στους φιλικούς αγώνες έκαναν Τριγλία και Θησέας Νέας Μάκρης σήμερα, στο δημοτικό γήπεδο Ραφήνας. Και οι δύο ομάδες βρίσκονται ακόμα στην αρχή της προετοιμασίας τους και οι παίκτες λογικό είναι να παραμένουν ακόμα “σφιγμένοι”.

Άλλωστε μόλις χθες είχαν διπλή προπόνηση. Οι δύο προπονητές χρησιμοποίησαν όλους τους ποδοσφαιριστές που είχαν στη διάθεσή τους, ώστε να βγάλουν κάποια συμπεράσματα για το που βρίσκονται. Πιο πολύ σ αυτά τα ματς μετράει η χρησιμοποίηση των παικτών, παλιών και νέων, για να αρχίσει το “χτίσιμο” της ομάδας.

Για την ιστορία πάντως ο αγώνας τελείωσε με 1-0 υπέρ των φιλοξενούμενων με γκολ που πέτυχε ο Κάρολος Καραβατάκης στο δεύτερο ημίχρονο (54ο λεπτό).

Ο κ. Παπακωστούλης χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στην διάθεση του και έβγαλε αρκετά συμπεράσματα από τον αγώνα αυτό. Στο πρώτο ημίχρονο η Τριγλία ξεκίνησε με τους:
Κόρμπα, Τζίτζη, Αρβανιτίδη, Κουμουτσέα, Μεϊμάρογλου, Καραγιάννη, Τσούκα Ι., Βίλα, Δελαπόρτα, Παπαδιονυσίου, Σένε.
Στο δεύτερο ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν και οι:
Αραχωβίτης, Παπαδόπουλος, Γερακάκης, Χατζόπουλος, Ναζεράϊ, Τσούκας Κ.

• Επόμενος φιλικός αγώνας για την Τριγλία είναι το Σάββατο 8 Αυγούστου στο Δημοτικό Γήπεδο Ραφήνας, με αντίπαλο την Κ17 του Πανιωνίου.