Τόλης Πικουλίδης από το…διάστημα!

Ο τερματοφύλακας της ομάδας “Πήγασος” στο πρωτάθλημα μέσων ενημέρωσης θα θυμάται σε όλη του τη ζωή τον “κεραυνό” με το αριστερό πόδι του Τόλη Πικουλίδη, που τον πέρασε για…”εξωγήινο!.

Ο Τόλης άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό και 10 λεπτά αργότερα έστειλε ξανά τη μπάλα στα δίχτυα του εμβρόντητου τερματοφύλακα!

Σε ένα …αγγλικό ματς Πήγασος και Flash αναδείχθηκαν ισόπαλοι 4-4 με τον Flash να προηγείται με 0-2 στο ημίχρονο, τον Πήγασο να κάνει επική ανατροπή σε 4-3 και τον Flash να ισοφαρίζει στο τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα που έγραψε ιστορία.

Ο Τόλης είναι πρώτος σκόρερ της ομάδας και στους τρείς πρώτους του πρωταθλήματος διεκδικώντας το “χρυσό παπούτσι”.