Τρεις Έλληνες στην πρώτη δεκάδα του Αυθεντικού Μαραθωνίου!

Μεγάλη επιτυχία για τα ελληνικά χρώματα στον 40ο Αυθεντικό Μαραθώνιο της Αθήνας, καθώς τρεις Έλληνες δρομείς τερμάτισαν στην πρώτη δεκάδα της τελικής κατάταξης.

Ο Παναγιώτης Καραΐσκος με χρόνο 2:22:37” τερμάτισε 7ος στην τελική κατάταξη σε ένα ιδιαίτερα ανταγωνιστικό Μαραθώνιο που μετείχαν ελίτ δρομείς, όπως ο νικητής Κίπτο, ενώ παράλληλα ο Έλληνας κορυφαίος δρομέας τερμάτισε πρώτος στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα που διεξάγεται στο πλαίσιο του Αυθεντικού Μαραθωνίου της Αθήνας.

8ος στην τελική κατάταξη και δεύτερος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα τερμάτισε ο Χαράλαμπος Πιτσώλης με χρόνο 2:23:34”, ενώ στην 9η θέση τερμάτισε ο Γιώργος Μίνος με χρόνο 2:23:56”, καταλαμβάνοντας παράλληλα την τρίτη θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Ιδιαίτερα όμορφη ήταν η στιγμή που και οι τρεις Έλληνες δρομείς αγκαλιάστηκαν στη γραμμή τερματισμού.